tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Mój angielski? Ostatnio byłem minutę na scenie". Grosicki był gościem Wojewódzkiego

zobacz więcej wideo »
"Mój angielski? Ostatnio byłem minutę na scenie". Grosicki był gościem Wojewódzkiego
  • Grosicki: mój angielski? Ostatnio musiałem coś powiedziećGrosicki: mój angielski? Ostatnio musiałem coś powiedzieć
  • Kamil Grosicki na kanapie Kuby Wojewódzkiego Kamil Grosicki na kanapie Kuby Wojewódzkiego
  • Grosicki: Nawałka wydobył ze mnie rezerwy Grosicki: Nawałka wydobył ze mnie rezerwy
Foto: TVN | Video: tvn24 Kamil Grosicki gościem Kuby Wojewódzkiego

Marzy o przywiezieniu z Rosji medalu, później celuje w powrót do Premier League, smak której już poznał. Opowiedział też, jak wiele zawdzięcza selekcjonerowi Adamowi Nawałce i na ile opanował język angielski. Kamil Grosicki był gościem programu TVN "Kuba Wojewódzki".

ZOBACZ CAŁY ODCINEK PROGRAMU "KUBA WOJEWÓDZKI" NA PLAYER.PL

- Gdybym na trenera Nawałkę trafił dużo wcześniej, może nie byłbym na poziomie Roberta Lewandowskiego, ale na pewno grałbym na zdecydowanie wyższym poziomie - przyznał pomocnik reprezentacji Polski na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. - On wydobył ze mnie rezerwy, jak on to mówi. Dał mi moc i wiarę we własne umiejętności - dodał.

Tę moc Grosicki prezentuje w niemal każdym z ostatnich meczów kadry. Strzela i asystuje, a przecież zanim reprezentację przejął Nawałka, robił to rzadko. "Grosik" wszystkie dwanaście bramek w koszulce narodowej zdobył już po objęciu drużyny przez obecnego selekcjonera.

Impreza, ale po mundialu

W kolejne gole celuje na rozpoczynającym się w czerwcu mundialu w Rosji. Nieśmiało zdradził, że marzy o medalu mistrzostw świata, ale stara się twardo stąpać po ziemi. Przyznał, że to zadanie niezwykle trudne.

Dobremu występowi w Rosji Grosicki podporządkowuje teraz wszystko. - Ósmego czerwca, w dzień meczu towarzyskiego z Chile, wypadają moje trzydzieste urodziny. Imprezy jednak nie będzie, wyprawię ją po mistrzostwach. Mam nadzieję, że w dobrym nastroju - przyznał pomocnik angielskiego Hull City.

- Ale w Rosji coś strzelisz? - podpytywał z uśmiechem Wojewódzki, niejako wypominając Grosickiemu przynależność do tzw. grupy bankietowej w kadrze, czyli grona zawodników, którzy w przeszłości narażali się trenerowi imprezowaniem. - Strzelał będę tylko gole - zarzekał się rozbawiony piłkarz.

Wywiady tylko po polsku

Podczas rozmowy Grosicki był często zaczepiany po angielsku. Wojewódzki próbował sprawdzić stopień lingwistycznego zaawansowania skrzydłowego. Okazuje się, że z językiem Szekspira u "Grosika" nie jest aż tak źle jak się prowadzącemu wydawało. - Ostatnio, jak odbierałem nagrodę za gola sezonu w Hull, to musiałem coś tam powiedzieć. Poważnie, byłem na scenie minutę. Dziękowałem. Przez minutę patrzyłem na siedzących w pierwszym rzędzie prezesów i wszyscy ładnie bili brawo - mówił o sobie z uznaniem 52-krotny reprezentant Polski.

Oglądaj
Kamil Grosicki na kanapie Kuby Wojewódzkiego
Wideo: TVN Kamil Grosicki na kanapie Kuby Wojewódzkiego

- Jak ktoś jest kozakiem, naprawdę potrafi grać w piłkę, to język nie jest potrzebny. Wiadomo, że komunikacja musi być, ale ja nigdy z tym nie miałem problemów. Z kolegami w szatni i z trenerami bez problemu się porozumiewam - podkreślił.

Po chwili wyjaśnił także, dlaczego nie udziela wywiadów po angielsku. - Trzeba szanować kraj, w którym jesteś, ale nie o to chodzi. Kiedyś był chłopak z Polski, który tuż po wyjeździe z kraju udzielił wywiadu po angielsku i była z niego wielka szydera. Ja się do wywiadów nie pcham, bo czasem padają takie pytania, że się człowiek zagubi - przyznał.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz mistrzostw świata rozegra 19 czerwca z Senegalem. Później zagra z Kolumbią i Japonią. Dobry występ na mistrzostwach może Grosickiemu w transferze do wymarzonej Premier League, w której w zeszłym sezonie grał już z Hull.

Plan przygotowań Polaków do mundialu

DataWydarzenie
7 czerwcaZakończenie zgrupowania w Arłamowie
8 czerwcaMecz towarzyski Polska - Chile w Poznaniu
12 czerwcaMecz towarzyski Polska - Litwa w Warszawie
13 czerwcaWylot do bazy w Soczi
19 czerwcaMecz fazy grupowej Polska - Senegal (17.00, Moskwa)
24 czerwcaMecz fazy grupowej Polska - Kolumbia (20.00, Kazań)
28 czerwcaMecz fazy grupowej Polska - Japonia (16.00, Wołgograd)

Sonda

zamknij

Kto zdobędzie mistrzostwo świata w Rosji?

Kto zdobędzie mistrzostwo świata w Rosji?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Kto zdobędzie mistrzostwo świata w Rosji?

Kto zdobędzie mistrzostwo świata w Rosji?

Wyniki głosowania

16%
Hiszpania
16%
11%
Francja
11%
12%
Belgia
12%
5%
Anglia
5%
11%
Portugalia
11%
19%
Brazylia
19%
7%
Argentyna
7%
19%
Inna reprezentacja
19%

Oddanych głosów: 28246

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka