Gol Liverpoolu w ostatniej chwili. Z Polaków cieszy się tylko Piszczek

Zwycięstwo, remis i dwie porażki. To bilans drużyn, w których wystąpili - i to w podstawowych składach - Polacy. W hicie pierwszej kolejki Ligi Mistrzów Liverpool zwyciężył z PSG 3:2, zdobywając decydującą bramkę w 92. minucie.

Po pierwszym gwizdku najlepiej wystartowało Monaco Kamila Glika. Wicemistrzowie Francji objęli prowadzenie z Atletico Madryt po trafieniu 22-letniego Samuela Grandsira. Goście odpowiedzieli jeszcze do przerwy. Najpierw wyrównał Diego Costa, w samej końcówce na 2:1 trafił Jose Maria Gimenez po dośrodkowaniu Koke. W drugiej połowie wynik się nie zmienił.

W drugim meczu grupy A między Club Brugge i Borussią Dortmund długo zanosiło się na bezbramkowy remis. W 85. minucie zwycięskiego gola wbił jednak pomocnik gości Christian Pulisić. Łukasz Piszczek, obrońca Borussii, który zakończył występy w narodowej kadrze, rozegrał 90 minut.

Nieudany powrót do elity po 15 latach zanotował Lokomotiw Moskwa. Galatasaray okazał się za mocny, zwyciężając u siebie 3:0 po bramkach Garry'ego Rodriguesa, Erena Derdiyoka i pod koniec Selcuka Inana. Mistrzowie Rosji z Grzegorzem Krychowiakiem (cały mecz) odpowiedzieć nie potrafili.

Debiut w rozgrywkach Crveny Zvezdy Belgrad przeciwko Napoli zakończył się bez goli. W ekipie wicemistrza Włoch od pierwszej minuty zagrali Arkadiusz Milik (żółta kartka) i Piotr Zieliński (zszedł kwadrans przed końcem).

Hit nie zawiódł

Więcej emocji było w drugim starciu grupy C, gdzie wielkich futbolowych firm nie brakuje. Liverpool i PSG w swoich ligach grą bezbłędnie, punktów nie tracą. Ich ambicje sięgają nawet triumfu w LM.

Na Anfield Road zwyciężyli gospodarze. Oni nacierali od pierwszego gwizdka. W 30. minucie gola wbił w Daniel Sturridge, w minucie 36. rzut karny wykorzystał James Milner.

PSG odpowiedziało jeszcze przed przerwą za sprawą Thomasa Meuniera. Później wyrównał w 83. minucie Kylian Mbappe. Liverpool, finalista poprzedniej edycji, decydujący cios zadał w doliczonym czasie gry. Wynik ustalił Roberto Firmino.