Lewandowski potrzebował sześciu minut. Zwycięstwo i kolejny rekord

Bayern do przerwy bezbramkowo remisował na wyjeździe z Hannoverem. Potem weszli rezerwowi Thomas Mueller oraz Robert Lewandowski i bawarska ekipa zwyciężyła 3:0.

Monachijczycy myślami byli już przy środowym półfinale z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. Trener Jupp Heynckes w sobotę zostawił na ławce rezerwowych między innymi Matsa Hummelsa, Francka Ribery'ego, Muellera i Lewandowskiego. Zadebiutował za to stoper Lukas Mai, pierwszy piłkarz z rocznika 2000 w Bayernie.

W pierwszej połowie gościom, pewnym już mistrzowskiego tytułu, brakowało skuteczności. Najlepsze okazje zmarnowali Thiago Alcantara oraz zastępujący Lewandowskiego Sandro Wagner. Ale Bayern mógł też przegrywać. W 27. minucie bramkarz Sven Ulreich uratował kolegów po groźnym strzale Timo Hubersa.

Kolejny rekord

Po przerwie Mueller zastąpił Arjena Robbena. I w 57. minucie otworzył wynik efektownym wolejem po podaniu Juana Bernata. W 73. minucie trafił Lewandowski, kolejny rezerwowy, który sześć minut wcześniej zmienił nieskutecznego Wagnera. Polski napastnik uderzył głową, tuż przy słupku, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Rudego.

To był jego 28. ligowy gol. Lewandowski koronę króla strzelców - trzecią w karierze - ma już w kieszeni. Drudzy w klasyfikacji - Mark Uth z Hoffenheim i Kevin Volland z Bayeru Leverkusen - zdobyli o połowę mniej bramek. Przepaść. Przy okazji kapitan Biało-Czerwonych znów przesunął się w rankingu najskuteczniejszych piłkarzy w historii Bundesligi. Od soboty z 179 golami jest siódmy razem ze Stefanem Kuntzem.

Dla Bayernu trafił po raz 105. w lidze niemieckiej. Nikt z obcokrajowców tylu bramek dla jednego klubu nie zdobył. Poprzedni rekord należał do Claudio Pizarro, który dla Werderu wbił 104 gole.

Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 89. minucie Rudy po asyście Muellera.