tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Hiszpan piłkarzem sezonu. Najwięcej nagród jedzie do Zabrza

Sezon ekstraklasy oficjalnie zakończony. Na dorocznej gali zostali wyróżnieni najlepsi gracze w poszczególnych kategoriach. Piłkarzem sezonu został Carlitos, napastnik Wisły i król strzelców rozgrywek. Najwięcej nagród zebrał jednak Górnik.

Nominowanych w poszczególnych kategoriach wytypowała grupa ekspertów zaproszonych przez Ekstraklasę. Członkowie kapituły wybierali później również zwycięzców. Tylko w jednej kategorii - najlepszy piłkarz sezonu - decydowali już w głosowaniu gracze ligi.

To najważniejsze wyróżnienie otrzymał Carlitos, piłkarz Wisły, który z 24 golami został królem strzelców. Hiszpan został również napastnikiem sezonu.

- Jest to dla mnie szczególnie ważna nagroda, bo głosowali zawodnicy. Chciałbym również podziękować żonie, która na co dzień dodaje mi sił - mówił Carlitos przed kamerami Canal+.

Docenili Górnika

Odkryciem sezonu został Szymon Żurkowski. 20-letni pomocnik Górnika solidnymi występami w ekstraklasie zapracował na powołanie do szerokiej kadry na mundial.

W kategorii bramkarz sezonu niespodzianki nie było. Zwyciężył Arkadiusz Malarz z mistrzowskiej Legii. W kolejnych kategoriach wyróżnieni zostali Michał Helik z Cracovii (obrońca sezonu) i występujący w Górniku Rafał Kurzawa (pomocnik sezonu).

Nagrodę dla trenera sezonu otrzymał Marcin Brosz. Jego Górnik, stawiający odważnie na młodych piłkarzy, po powrocie do najwyższej klasy zajął czwarte miejsce i po 23 latach znów zagra w europejskich pucharach.

Najlepsi w sezonie 2017/18:
Odkrycie sezonu: Szymon Żurkowski (Górnik)
Bramkarz sezonu: Arkadiusz Malarz (Legia)
Obrońca sezonu: Michał Helik (Cracovia)
Pomocnik sezonu: Rafał Kurzawa (Górnik)
Napastnik sezonu: Carlitos (Wisła)
Trener sezonu: Marcin Brosz (Górnik)
Piłkarz sezonu: Carlitos (Wisła)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.