Zwycięstwo młodych Polaków. Trzy punkty dali rezerwowi

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 21 wygrali w miejscowości Gorżdy z Litwą 2:0 w swoim trzecim meczu eliminacji mistrzostw Europy 2019. We wtorek trenerskim nosem wykazał się Czesław Michniewicz. Gole dla Polski strzelili piłkarze, których szkoleniowiec wprowadził na boisko w drugiej połowie meczu.

Wcześniej Biało-Czerwoni pokonali na wyjeździe Gruzję 3:0 i zremisowali z Finlandią 3:3. Nasi młodzi kadrowicze nie byli szczęśliwi z tego drugiego wyniku. W meczu z Litwą zrehabilitowali się za stratę punktów w poprzedni piątek.

Wejście smoka Tomczyka

Na stadionie w Gorżdy pierwszą groźną sytuację miał po kwadransie Bartosz Kapustka. Piłkarz Freiburga strzelił jednak prosto w bramkarza.

Skuteczniejszy okazał się w drugiej połowie Paweł Tomczyk. Wprowadzony po zmianie stron zawodnik otrzymał bardzo dobre prostopadłe podanie od Kapustki i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

W 80. minucie wynik spotkania ustalił Konrad Michalak. On na murawę wszedł siedem minut wcześniej.

Bezbłędni Duńczycy

Po trzech spotkaniach ekipa prowadzona przez Michniewicza ma na koncie siedem punktów i jest wiceliderem grupy 3. Prowadzi Dania, która zgromadziła 12 "oczek" w czterech meczach.

Do mistrzostw Europy 2019, które zostaną rozegrane we Włoszech i San Marino awansuje 12 drużyn. Włosi, jako gospodarze, mają zapewniony udział w turnieju. Bezpośredni awans wywalczy dziewięć drużyn z pierwszych miejsc w swoich grupach. Natomiast cztery najlepsze zespoły z drugich lokat zagrają w barażach.

Litwa - Polska 0:2 (0:0).

Bramki: Paweł Tomczyk (62), Konrad Michalak (80).

Polska: Tomasz Loska - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Robert Gumny - Jakub Piotrowski, Patryk Dziczek, Bartosz Kapustka (73-Konrad Michalak), Szymon Żurkowski (88-Dawid Kopacz) - Dawid Kownacki, Karol Świderski (60-Paweł Tomczyk).