Pogromcy Legii też bez Ligi Mistrzów. Wielki sukces Greków i Węgrów

W eliminacjach Ligi Mistrzów nie ma Legii, nie ma także pogromców mistrza Polski Spartaka Trnava. Słowacy odpadli w III rundzie po dogrywce z Crveną Zvezdą Belgrad. We wtorek poznaliśmy pary ostatniej rundy.

Słowacki zespół niespodziewanie zremisował w pierwszym meczu z Crveną Zvezda 1:1. Po 90 minutach rewanżu był taki sam wynik na Słowacji. W dogrywce gola na wagę awansu strzelił Nemanja Radonjić. Gospodarze mieli szansę chociaż na remis, ale w drugiej minucie doliczonego czasu dogrywki rzutu karnego nie wykorzystał Boris Godal.

Rywalem serbskiej drużyny w ostatniej, czwartej rundzie będzie RB Salzburg. Austriacy nie mieli problemów z wyeliminowaniem macedońskiego Shkendija Tetowo. W pierwszym meczu wygrali u siebie 3:0, w rewanżu 1:0.

Z awansu cieszyły się we wtorek dwie greckie drużyny AEK Ateny i PAOK Saloniki, chociaż wcale nie były faworytami w rewanżowych meczach odpowiednio z Celtikiem Glasgow i Spartakiem Moskwa. Obie wygrały swoje dwumecze po 3:2.

O awans AEK powalczy z MOL Vidi, a PAOK z Benfiką. Węgrzy znaleźli się w czwartej rundzie dzięki lepszemu bilansowi bramek z Malmoe (1:1), natomiast lizbończycy wyeliminowali w dwumeczu Fenerbahce (2:1).

Dwóch Polaków gra dalej, jeden odpadł

W decydującej rundzie eliminacji zagra dwóch Polaków. Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie, pokonało u siebie Slavię Praga 2:0 (w pierwszym meczu był remis 1:1). O awans do fazy grupowej ukraiński zespół zagra z Ajaksem Amsterdam.

Z kolei prowadzone przez byłego trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicę Dinamo Zagrzeb z rezerwowym Damianem Kądziorem pewnie wyeliminowało FK Astanę. W pierwszym meczu chorwacki zespół wygrał na wyjeździe 2:0, a w rewanżu 1:0.

W rywalizacji z BATE Borysów odpadł za to klub Jakuba Rzeźniczaka Karabach Agdam po remisie na Białorusi 1:1 (Polak był rezerwowym). W Baku zespół Rzeźniczaka przegrał 0:1.

Sześć miejsc

W rundzie play-off zagra dwanaście drużyn. Zwycięzcy każdej z sześciu par awansują bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przegrani w rundzie grupowej Ligi Europy.