Kanonada na początek. Rewelacja ekstraklasy poległa

52 dwa dni czekali polscy kibice na powrót ekstraklasy. I pierwszy mecz po zimowej przerwie nie zawiódł. Kibice w Płocku obejrzeli aż sześć goli, a co dla nich ważniejsze, Wisła pokonała rewelację jesieni Górnika Zabrza 4:2.

Wszystkie mecze zobaczysz w kanałach live dostępnych na player+
Górnicy skończyli rundę jesienną na bardzo wysokim trzecim miejscu. Jak na beniaminka, był to wynik rewelacyjny, ale już dwie ostatnie kolejki w grudniu pokazały, że dobrze dotąd pracująca maszyna trenera Marcina Brosza zaczęła się zacinać.

Potwierdziły to zimowe sparingi, w których zabrzanie nie wygrali ani razu. Jak się okazało w pierwszym ligowym meczu w tym roku, nie był to przypadek. Chociaż mecz rozpoczął się dla nich doskonale.

Górnik wyszedł na prowadzenie przed upływem kwadransa gry. A gol był to dość kuriozalny. Rzut wolny z około 40 metrów wykonywał Rafał Kądzior, a tor lotu piłki źle ocenił bramkarz gości i futbolówka wpadła mu "za kołnierz". Radość była jednak krótka, bo już pięć minut później był remis. Dla Wisły trafił Konrad Michalak.

Górnik nie wytrzymał

Wymiana ciosów trwała dalej w drugiej części. Dla Górnika gola strzelił Łukasz Wolsztyński, a odpowiedział Jose Kante. Niedługo później gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Damian Szymański, a to dla zabrzan było już za wiele. Tym razem nie byli w stanie ripostować, a zamiast tego stracili czwartego gola. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Kante.

Płocczanie, dzięki zgarnięciu trzech punktów zaliczyli spory skok w ligowej tabeli. Z dziesiątego miejsca wskoczyli aż na piąte. Górnik pozostał trzeci.

Wisła Płock - Górnik Zabrze 4:2
Bramki: Michalak (18), Kante (52, 82), Szymański (67) - Kądzior (12), Wolsztyński (51)