Sandecja wyszarpała punkt Lechii, Pogoń znów wygrała

Sandecja Nowy Sącz w doliczonym czasie gry wbiła Lechii Gdańsk wyrównującego gola na 2:2 i uratowała punkt. Pogoń Szczecin odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Portowcy tym razem pokonali Arkę 1:0.

Sandecja, która musi rozgrywać swoje mecze na stadionie w Niecieczy, prowadziła od 16. minuty po trafieniu Aleksandyra Kolewa. To był szósty gol w sezonie 25-letniego Bułgara.

Emocje w końcówce

Po przerwie wyrównał Flavio Paixao. W 87. minucie prowadzenie gościom dał Joao Oliveira. Piłkarz wypożyczony ze szwajcarskiego FC Luzern wszedł na boisko cztery minuty wcześniej. Mógł być bohaterem gdańszczan, ale Lechia pokpiła sprawę w doliczonym czasie gry.

Wtedy po zamieszaniu w polu karnym punkt Sandecji uratował Patrik Mraz.

Beniaminek ekstraklasy nie potrafi wygrać w lidze już od 12 spotkań. Lechia czeka na zwycięstwo od trzech meczów.

Pogoń widzi światełko w tunelu

W pierwszym sobotnim spotkaniu ostatnia w tabeli Pogoń pokonała u siebie Arkę 1:0. Bohaterem szczecinian był Adam Frączczak, który w 60. minucie po asyście Spasa Delewa wbił zwycięskiego gola.

Pogoń odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i traci już tylko trzy punkty do 14. miejsca, ostatniego bezpiecznego, które zajmuje Piast Gliwice.

Sandecja Nowy Sącz - Lechia Gdańsk 2:2 (1:0)
Bramki: Kolev (16.), Mraz (90.) - Flavio Paixao (52.), De Oliveira (87.)

Sandecja: Gliwa – Basta, Piter Bucko, Szufryn (16. Krachunov), Mraz – Baran, Kasprzak – Danek (80. Brzyski), Trochim (71. Piszczek), Małkowski – Kolew.
Lechia: Kuciak – Wojtkowiak, Nunes, Wawrzyniak (78. Vitoria) – Stolarski, Łukasik, Sławczew, Flavio Paixao – Romario (83. De Oliveira), Marco Paixao (90. Żukowski), Peszko.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramka: Frączczak (60.)

Pogoń: Załuska - Rapa, Fojut, Dwali, Matynia - Frączczak, Piotrowski, Drygas, Murawski (46. Zwoliński), Delew (86. Rudol) - Listkowski (90. Kort).
Arka: Steinbors - Zbozień, Sołdecki, Helstrup, Warcholak - Kun, Łukasiewicz, Marciniak, Nalepa (70. Jurado), Vinicius (63. Piesio) - Siemaszko (54. Szwoch).