Czerwona latarnia ligi ograła Lechię

Piast nie jest już ostatnią drużyną w tabeli ekstraklasy. Gliwiczanie poprawili swoją sytuację dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechią Gdańsk 2:0.

Wszystkie mecze zobaczysz w kanałach live dostępnych na player+

Piast na ligowe czekał długo. Nawet bardzo i to nie tylko przez zimową rozgrywkę. Gliwiczanie nie potrafili wygrać żadnego z sześciu ostatnich meczów. W niedzielę wreszcie tę złą passę przerwał.

Nowi piłkarze dali prowadzenie

Prowadzenie piłkarzom Waldemara Fornalika dała akcja piłkarzy, którzy zimą zasilili szeregi Piastunek.

Dobrze w polu karnym zachował się Tomasz Jodłowiec, a gola sytuacyjnym uderzeniem strzelił Mateusz Szczepaniak. Wszystko to działo się w 65. minucie, więc Lechia miała jeszcze sporo czasu na odpowiedź. W niedzielę nie była jednak dobrze dysponowana, a goście jeszcze raz to wykorzystali w doliczonym czasie gry. Kropkę nad i postawił Michal Papadopoulos.

Piast dzięki zwycięstwu opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Teraz jest 13. i ma tylko dwa punkty mniej od 12. Lechii. Czerwoną latarnią ligi Pogoń Szczecin, ale ten zespół swój mecz 23. kolejki ma jeszcze przed sobą.

Lechia - Piast 0:2
Bramki: Szczepaniak (65), Papadopoulos (90+4)