Efektowny lob nie dał zwycięstwa. Remis w Gdańsku

Lechia Gdańsk zremisowała u siebie 1:1 z Wisłą Kraków. Oba gola padły w pierwszej połowie. W innych sobotnich spotkaniach zwycięstwa odniosły Pogoń i Cracovia.

Wszystkie mecze zobaczysz w kanałach live dostępnych na player+

W Gdańsku zaczęło się od prowadzenia gości. W 15. minucie Carlitos efektownie przelobował Duszana Kuciaka. To była 16. bramka w sezonie Hiszpana, który w klasyfikacji strzelców zrównał się z Jakubem Świerczokiem (w przerwie zimowej odszedł z Zagłębia) i goni rodaka Igora Angulo z Górnika (18 goli).

Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą po trafieniu Sławomira Peszki. Przy bramce asystował aktywny Paweł Stolarski.

W drugiej połowie gole już nie padły, oba zespoły nie potrafiły stworzyć groźnych sytuacji.

To było pierwsze spotkanie Wisły pod wodzą trenera Hiszpana Joana Carrillo, który na stanowisku zastąpił zwolnionego rodaka Kiko Ramireza.

W innych sobotnich spotkaniach Pogoń Szczecin rozbiła u siebie Sandecję Nowy Sącz 4:1, a Cracovia pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław 2:1.