Wrócił i strzelił na złość Rumakowi

W meczu drużyn z dna tabeli Ekstraklasy Korona pokonała Termalikę 2:1. Gospodarzom pomógł powrót Jacka Kiełba, który miał coś do udowodnienia trenerowi rywali.

Kiełb z Mariuszem Rumakiem współpracowali w Lechu, spotkali się też w Śląsku. Za każdym razem kończyło się tak samo - piłkarz musiał szukać nowego klubu.

W sobotę pomocnik wrócił do gry po miesięcznej przerwie z powodu kontuzji kolana. Comeback udany, zwieńczony golem w pierwszej połowie. Kiełb zabawił się z obrońcami Termaliki i strzelił nie do obrony. Cieszył się podwójnie, pewnie kątem oka widział minę trenera Rumaka.

2:1, a strzelała tylko Korona

Korona za wszelką cenę chciała postawić kropkę nad "i". Udało się dopiero na kwadrans przed końcem. Poszła kontra, Ken Kallaste dośrodkował w pole karne rywali, a Ivan Jukić pokonała Jana Muchę.

W Kielcach strzelali tylko piłkarze Korony. Nawet gola dla gości. Adnan Kovacević tak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, że wbił piłkę do bramki.

Termalice zabrakło czasu na coś więcej.

Korona Kielce - Termalica Nieciecza 2:1 (1:0)
Bramki: Jacek Kiełb (35), 2:0 Ivan Jukić (74) - Adnan Kovacević (83-samobójcza).

Korona Kielce: Zlatan Alomerovic - Michael Gardawski (60. Łukasz Kosakiewicz), Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacevic, Ken Kallaste - Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń, Ivan Jukic, Goran Cvijanovic, Jacek Kiełb (63. Krystian Miś) - Nika Kaczarawa (73. Elia Soriano)
Termalica Nieciecza: Jan Mucha - Patryk Fryc, Akos Kecskes, Artem Putiwcew, Vitalijs Maksimenko - Vlastimir Jovanovic, Mateusz Kupczak, David Guba (55. Łukasz Piątek), Patrik Misak, Martin Mikovic (82. Krystian Peda) - Bartosz Śpiączka (72. Vladislavs Gutkovskis)