Cztery gole i wygrana Korony. Beniaminek dobity w końcówce

W ostatnim meczu dziewiątej kolejki ekstraklasy Korona Kielce podejmowała Zagłębie Sosnowiec. Ciekawie było tylko w drugiej połowie. Choć gospodarze w końcówce najedli się trochę strachu, to i tak pokonali beniaminka pewnie i zasłużenie 3:1.

Korona u siebie potrafi być groźna dla najlepszych, sosnowiczanie na obcych boiskach w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Bezbramkowy remis do przerwy był małą niespodzianką. Zawodzili szczególnie gospodarze, którzy nie potrafili stworzyć żadnej groźnej sytuacji.

Po przerwie wszystko wróciło do normy. Przewaga kielczan rosła. W 55. minucie na boisku pojawił się Ken Kallaste. I za chwilę zrobiło się 1:0. Estończyk opanował kapitalne, kilkudziesięciometrowe podanie Olivera Petraka, a następnie pokonał bramkarza gości w sytuacji sam na sam.

Po zdobyciu bramki Korona nie popełniła błędu i zamiast cofnąć się pod własne pole karne, szukała następnego trafienia. Prowadzenie podwyższyła już pięć minut później po indywidualnej akcji Mateja Pućki. Błąd popełnił golkiper Zagłębia Dawid Kudła, który strzał z ostrego kąta przepuścił między nogami.

Goście gonili, Soriano dał spokój

Sosnowiczanie mieli jeszcze pół godziny na odrobienie strat. Walczyli ambitnie. Kontakt mogli złapać za sprawą rzutu karnego, jednak Matthias Hamrol świetnie zatrzymał uderzenie Tomasza Nowaka. Za chwilę Niemiec i tak skapitulował, bo pokonał go głową Piotr Polczak.

W ostatnich minutach goście postawili wszystko na jedną kartę. Korona grała nerwowo, ale to samo można powiedzieć o Zagłębiu. Dobre sytuację miała już tylko ekipa gospodarzy. Piłka po raz trzeci wpadła do bramki Kudły już w doliczonym czasie. Trafił Elia Soriano, zdobywając czwartą bramkę w sezonie.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 3:1

Bramki: Kallaste (57), Pućko (60), Soriano (90+4) - Polczak (80.

Korona Kielce: Matthias Hamrol - Bartosz Rymaniak, Ivan Marquez, Elhadji Pape Diaw, Michael Gardawski (54. Ken Kallaste) – Matej Pucko, Adnan Kovacevic, Jakub Żubrowski, Oliver Petrak (65. Zlatko Janjic), Felicio Brown Forbes (81. Marcin Cebula) - Elia Soriano.

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Michael Heinloth, Mateusz Cichocki, Piotr Polczak, Patrik Mraz (23. Adam Banasiak) - Konrad Wrzesiński (65. Dejan Vokic), Bartłomiej Babiarz, Szymon Pawłowski, Tomasz Nowak (87. Junior Torunarigha), Zarko Udovicic - Vamara Sanogo