Samobój załatwił Jagiellonię

Ostatni Piast sprawił nie lada niespodziankę w 7. kolejce Ekstraklasy. Pokonał w Białymstoku drugą do tej pory Jagiellonię 1:0. O wszystkim zadecydował samobójczy gol.

Piast liczył choćby na punkt, wyjeżdża z Podlasia z trzema.

Jagiellonia miała wygrać, to był jej obowiązek. Sprawę pokpiła, a decydująca okazała się akcja z początku drugiej połowy, gdy strzał Valencii Ekwadorczyka Joela Valencii niefortunnie odbił bramkarz Marian Kelemen. Piłka odbiła się od obrońcy Guilherme i wpadła do bramki. 0:1, Białystok nie dowierzał.

Dwa słupki

Czasu było sporo, piłkarze Jagi wzięli się do roboty. Akcje się mnożyły, rosła frustracja, gole nie chciały paść.

Najbliżej gospodarze byli w 90. minucie, gdy piłka po strzale Kamila Świderskiego obiła słupek gliwickiej bramki. To był kolejny pech, bo w pierwszej połowie na słupku zakończył się strzał Przemysława Frankowskiego.

Piast odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. Czerwoną latarnią już nie będzie.

Remis w meczu przyjaźni

Szansy objęcia prowadzenia w tabeli nie wykorzystała także Wisła Kraków. Biała Gwiazda zremisowała u siebie z Lechią Gdańsk 1:1. W 39. minucie prowadzenie gospodarzom dał Hiszpan Carlos Lopez, a w 79. wyrównał mający szwajcarskie obywatelstwo Joao Oliveira.

Jagiellonia - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Bramka: Guilherme Sitya (46-samobójczy)

Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga (57. Ziggy Gordon), Bartosz Kwiecień, Gutieri Tomelin, Guilherme Sitya (61. Piotr Tomasik) - Rafał Grzyb, Piotr Wlazło (69. Karol Świderski) - Przemysław Frankowski, Martin Pospisil, Fiodor Cernych - Cillian Sheridan
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Uros Korun, Hebert, Dario Rugasevic - Marcin Pietrowski, Patryk Dziczek - Joel Valencia (75. Karol Angielski), Stojan Vranjes (81. Aleksandar Sedlar), Sasa Zivec - Michal Papadopulos (66. Maciej Jankowski).