Dwie czerwone kartki, jeden gol. Falstart Jagiellonii, przegrała u siebie z Lechią

Spore rozczarowanie w Białymstoku. Jagiellonia zaczęła sezon od porażki 0:1 z Lechią Gdańsk. Oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę.

Lechia nie była może efektowna, ale za to to bólu skuteczna. Gola strzeliła już w dziesiątej minucie. Po składnej akcji piłka trafiła do Lukasa Haraslina, ten wstrzelił piłkę przed bramkę, gdzie stał Flavio Paixao. Portugalczyk, który w tym sezonie znów ma stanowić o sile ognia gdańszczan, trafił bez problemu.

To był jedyny celny strzał gości w pierwszej połowie. Po szybko zdobytej bramce piłkarze Piotra Stokowca nie szukali kolejnej. Zamiast tego starali się jak najbardziej uprzykrzać życie gospodarzom w środku pola. Robili to skutecznie, przez co Jagiellonia miała ogromne problemy ze stwarzaniem okazji.

Źródło: PAP/Artur Reszko Bramkarz Lechii nie miał zbyt wiele pracy

Gospodarze przełamali się dopiero po przerwie. W odstępie kilku minut dwie szanse miał Cillian Sheridan. Irlandczyk najpierw minimalnie chybił, potem jego strzał świetnie obronił w końcu zatrudniony Duszan Kuciak. Za chwilę najlepszą okazję meczu miał Arvydas Novikovas. Uderzenie Litwina trafiło w słupek.

Przyciśnięta Lechia szukała szans w kontrach. Doczekała się. Po jednej z nich szarżującego na bramkę Peszkę staranował przed polem karnym Guilherme. Brazylijczyk zobaczył czerwoną kartkę.

Nieodpowiedzialny Peszko

Gospodarze znaleźli się w jeszcze większych tarapatach. I faktycznie, przez kilka minut nie istnieli. Przebudzili się dopiero w ostatnich fragmentach. Pomogła czerwona kartka dla Peszki, którego arbiter wyrzucił z boiska za złośliwy faul. Mimo sporego naporu Jagi, Kuciak nie dał się pokonać do ostatniego gwizdka.