Młodość siłą Górnika Zabrze. Korony się nie wystraszyła

Piłkarze Górnika Zabrze zremisowali u siebie z Koroną Kielce 1:1. W pierwszej jedenastce gospodarzy byli sami Polacy.

Trener zabrzan Marcin Brosz postanowił posadzić na ławce rezerwowych trzech Hiszpanów, których ma w kadrze oraz diametralnie zmienić wyjściowe ustawienie w porównaniu z czwartkowym meczem eliminacji Ligi Europy. W podstawowym zestawieniu znalazło się w niedzielę pięciu młodzieżowców.

W pierwszej połowie kielczanie zdecydowanie przeważali, chociaż zabrzanie mieli trzy bardzo dobre sytuacje. W trzeciej minucie Matthias Hamrol wyszedł z bramki, a piłka przypadkowo trafiła do Adama Ryczkowskiego. Gdyby ten nie uderzył jej w nogi obrońcy, górnicy by prowadzili.

Od początku spotkania aktywny był Daniel Smuga. Strzelec gola w czwartkowym meczu pucharowym z Zorią Balti, obsłużył świetnym podaniem Marcina Urynowicza, ale ten nie pokonał bramkarza. Minutę później Korona była o włos od straty gola, ale strzał Szymona Żurkowskiego został zatrzymany.

Gole po przerwie

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Gospodarze zaczęli ją od mocnego uderzenia - Smuga wykorzystał sytuację sam na sam. Korona odpowiedziała kilkanaście minut potem. Po podaniu Macieja Górskiego nie od obrony uderzył Ivan Jukić.

Kielczanie mieli kilka świetnych okazji, aby zapewnić sobie w Zabrzu trzy punkty. Górnika uratowały świetne interwencje bramkarza Tomasza Loski.

Górnik Zabrze - Korona Kielce 1:1
Bramki: Smuga (46) - Jukić (62).

Górnik: Tomasz Loska - Kacper Michalski, Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz - Daniel Liszka, Maciej Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski, Adam Ryczkowski (46. Jesus Jimenez) - Daniel Smuga (64. Igor Angulo), Marcin Urynowicz (69. Szymon Matuszek).

Korona: Matthias Hamrol - Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacevic, Elhadji Pape Diaw (15. Piotr Malarczyk), Ken Kallaste - Michael Gardawski (72. Łukasz Kosakiewicz), Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń (58. Zlatko Janjic), Ivan Jukic - Maciej Górski, Elia Soriano.