Górnik się przebudził. Termalica znów rozbita

Górnik nie miał problemów z Bruk-Betem Termaliką na zakończenie 23. kolejki. Zabrzanie wbili gościom z Niecieczy trzy gole, nie stracili żadnego i odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku.

Wszystkie mecze zobaczysz w kanałach live dostępnych na player+

W poprzedniej kolejce i Górnik, i Bruk-Bet przegrały swoje spotkania. Zabrzanie niespodziewanie dali sobie strzelić aż cztery bramki w Płocku. Niecieczanie, którym coraz wyraźniej zagląda w oczy widmo spadku, przegrali u siebie z Koroną 0:3.

Efektowne gole

Bruk-Bet także w Zabrzu zaprezentował się katastrofalnie. Zwłaszcza w defensywie. W 30. minucie Igor Angulo, lider w klasyfikacji strzelców, podał wzdłuż bramki do Łukasza Wolsztyńskiego, który strzelił pierwszego gola.

Po przerwie z dystansu efektownie przymierzył najpierw Rafał Kurzawa, a na kwadrans przed końcem wynik ustalił Damian Kądzior.

Zabrzanie wygrali 11. spotkanie w sezonie i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Do liderującej Legii tracą pięć punktów. Bruk-Bet jest przedostatni.

Górnik Zabrze - Bruk-Bet Termalica 3:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Wolsztyński (30.), Kurzawa (53.), Kądzior (74.)

Górnik: Loska - Koj, Bochniewicz, Suarez, Wolniewicz - Kurzawa, Matuszek, Wieteska (72. Ambrosiewicz), Kądzior - Angulo (90. Hajda), Łukasz Wolsztyński (77. Urynowicz).
Termalica: Mucha - Grzelak, Putiwcew, Toivio, Matei - Kupczak, Jovanović - Guba (73. Janjatović), Stefanik, Gergel (60. Szeliga) - Śpiączka (59. Kwantaliani).