Gol do szatni. Cracovia nie potrafi wygrać

Cracovia wciąż bez zwycięstwa w ekstraklasie. W piątek drużyna Michała Probierza przegrała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 0:1.

Były porażki ze Śląskiem i z Lechem, później remisy z Arką i Pogonią. Na otwarcie piątej kolejki Cracovii nie udało się choćby zremisować z Miedziowymi.

Sytuacje były z obu stron. Pomocnik gospodarzy Javi Hernandez trafił nawet do siatki, ale był na spalonym.

Gol do szatni

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy lubinianie odzyskali piłkę przed polem karnym rywala. Zrobił to Filip Jagiełło, który podał do Bartłomieja Pawłowskiego. Ten mimo tłoku strzelił technicznie, obok bramkarza Macieja Gostomskiego.

Po przerwie Cracovia próbowała odrobić straty, zwłaszcza Hernandez. Hiszpana zatrzymywał jednak golkiper gości Dominik Hładun.

Drużyna Probierza dołuje w tabeli. Jest przedostatnia, choć może ją wyprzedzić Pogoń (w poniedziałek gra ze Śląskiem). A Zagłębie zbliża się do czołówki, mając już dziewięć punktów. Lubinianie podnieśli się po dwóch kolejnych porażkach.

Cracovia - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Bramka: Bartłomiej Pawłowski (45.)

Cracovia: Maciej Gostomski - Cornel Rapa, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Diego Ferraresso - Sebastian Strózik (68. Mateusz Szczepaniak), Javi Hernandez, Milan Dimun, Marcin Budziński, Mateusz Wdowiak (81. Sierdier Sierdierow) - Filip Piszczek (61. Sergei Zenjov).
KGHM Zagłębie: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Damjan Bohar (54. Łukasz Janoszka), Filip Jagiełło (72. Jakub Tosik), Adam Matuszczyk, Filip Starzyński, Bartłomiej Pawłowski - Patryk Tuszyński (79. Jakub Mares).