Cracovia się nie zatrzymuje. Trwa niemoc Śląska

Cracovia ograła czwartego kolejnego rywala. W niedzielę pokonała u siebie Sandecję Nowy Sącz 2:1 i traci tylko punkt do ósmego Zagłębia. Na zwycięstwo w tym roku nadal czeka Śląsk, który na własnym stadionie zremisował 1:1 z Wisłą Płock.

Krakowianie są nie do zatrzymania. Podobnie jak Krzysztof Piątek, który w niedzielę wbił gola w czwartym kolejnym spotkaniu. 22-letni napastnik uzbierał już 13 ligowych bramek.

Gol Piątka padł jeszcze przed przerwą. W 76. minucie wynik podwyższył Milan Dimun. Sandecja odpowiedziała dwie minuty później po trafieniu Filipa Piszczka. Na wydarcie choćby punktu beniaminka z Nowego Sączka, rozpaczliwie broniącego się przed spadkiem, nie było stać.

Ósemka blisko, Śląsk czeka

W strefie spadkowej jeszcze kilka miesięcy wcześniej utknęła Cracovia, choć plany sportowe były inne. Ale zatrudniony przed sezonem Michał Probierz opanował kryzys. Dziś jego zespół na dwie kolejki przed zakończeniem rudy zasadniczej traci tylko punkt do ósmego Zagłębia.

Ostatnia w tabeli Sandecja w tym roku nie wygrała jeszcze ligowego meczu.

Na zwycięstwo czeka również Śląsk. I poczeka do następnej kolejki. W niedzielę wrocławianie u siebie zremisowali 1:1 z Wisłą Płock. Goście prowadzili po golu z rzutu karnego Semira Stilicia. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. Także po jedenastce, którą wykorzystał Marcin Robak.

Cracovia Kraków - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
Bramki: Piątek (39.), Dimun (76.) - Piszczek (78.)

Cracovia: Peskovic - Fink, Helik, Dytiatjew, Siplak - Dimun, Covilo, Zenjov (73. Culina, 89. Dąbrowski), Hernandez, Rakels (74. Ferraresso) - Piątek.
Sandecja: Pietrzkiewicz - Bartosz, Benga, Kraczunow (78. Brzyski), Szufryn, Mraz - Kasprzak, Baran (59. Danek), Trochim (46. Kolew), Małkowski - Piszczek.

Śląsk Wrocław - Wisła Płock 1:1 (1:1)
Bramki: Stilic (37.) - Robak (45.)

Śląsk: Słowik - Celeban, Rieder, Tarasovs, Lewandowski (87. Pawelec) - Cholewiak (76. Kosecki), Augusto, Chrapek (46. Piech), Riera, Pich - Robak.
Wisła: Daehne (54. Kiełpin) - Stefańczyk, Dźwigała, Uryga, Reca - Varela (72. Michalak), Rasak, Furman, Stilic (89. Zawada), Merebaszwili - Kante.