Arka odpłynęła bezradnym Słoniom. "Wpadliśmy w czarną dziurę"

W ostatnim meczu 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Arka wysoko pokonała na własnym stadionie Bruk-Bet Termalikę 4:0. Tym samym gdynianie przerwali serię sześciu spotkań bez zwycięstwa, a drużyna z Niecieczy poniosła najwyższą porażkę w tym sezonie.

- To było fatalne spotkanie w naszym wykonaniu, a zwłaszcza jego pierwsza połowa. Od 10. do 30. minuty wpadliśmy w czarną dziurę i nie było nas na boisku. I trudno wytłumaczyć, dlaczego tak się stało - powiedział po meczu załamany trener Bruk-Bet Termaliki Jacek Zieliński.

Arka faktycznie bez problemów wywalczyła trzy punkty. Jednak pierwsi na prowadzenie powinni wyjść goście. W 5. minucie po składnej akcji znakomitą okazję dla Słoni zmarnował Łotysz Vladislavs Gutkovskis, który z sześciu metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

Dominacja Arki

W 22. minucie zrobiło się 1:0 dla gospodarzy. Po faulu Martina Mikovicia na Damianie Zbozieniu arbiter Krzysztof Jakubik podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Mateusz Szwoch.

Żółto-Niebiescy poszli za ciosem. W 30. minucie, po centrze z lewej strony Luki Zarandii, Jana Muchę główką pokonał Ruben Jurado. Chwilę później po prostopadłym podaniu Szwocha swojego pierwszego gola w Arce strzelił Maciej Jankowski. I tak w 35. minucie było praktycznie po meczu. Słonie nie były już w stanie dopaść rozpędzonej Arki.

Mogło być wyżej

Od utraty kolejnych bramek uchronił przyjezdnych Mucha. Słowak wygrał najpierw pojedynek sam na sam z Jurado, a następnie obronił groźny strzał z dystansu Michała Nalepy.

Po przerwie zawodnicy Bruk-Betu zagrali zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie, ale i tak nie zdołali zapisać na swoim koncie nawet honorowego trafienia. Problemów ze skutecznością nie miał w 75. minucie rezerwowy gospodarzy Grzegorz Piesio, który po indywidualnej akcji ustalił wynik meczu na 4:0.

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Szwoch (22-karny), 2:0 Ruben Jurado (30), 3:0 Maciej Jankowski (34), 4:0 Grzegorz Piesio (75).

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Frederik Helstrup, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Luka Zarandia (80. Patryk Kun), Michał Nalepa, Andrij Bogdanow, Mateusz Szwoch (62. Grzegorz Piesio) - Maciej Jankowski, Ruben Jurado (68. Dawid Sołdecki).

Bruk-Bet Termalica: Jan Mucha - Bartosz Szeliga, Joona Toivio, Artem Putiwcew, Vitalijs Maksimenko (46. Szymon Pawłowski) - Roman Gergel, Mateusz Kupczak, Łukasz Piątek, Samuel Stefanik (65. Gabriel Iancu), Martin Miković - Vladislavs Gutkovskis (76. David Guba).