Kapustka zabawił się z obrońcami. Debiutancki gol w Bundeslidze

Ledwie kwadransa potrzebował Bartosz Kapustka na wpisanie się na listę strzelców w meczu Freiburga z Wolfsburgiem. Dla młodego Polaka to debiutanckie trafienie na niemieckich boiskach. Pierwsze i od razu bardzo ładne.

Skrzydłowy młodzieżowej reprezentacji Polski pojawił się na murawie w 53. minucie. Miał coś zmienić, rozruszać ofensywę swojej drużyny, bo na tym etapie spotkania Freiburg przegrywał 0:2.

Obrońcy tylko patrzyli

Kapustka ze swojego zadania wywiązał się wzorowo. 15 minut po wejściu do gry zdecydował się na indywidualną akcję, zatańczył z obrońcami, wpadł w pole karne i huknął pod poprzeczkę. To była bardzo ładna bramka.

Ekipa Polaka przegrała ostatecznie 1:3. Dla samego Kapustki był to trzeci mecz w barwach drużyny prowadzonej przez Christiana Streicha, do której jest wypożyczony z angielskiego Leicester City.

W sobotnim spotkaniu w barwach Wilków nie zobaczyliśmy Jakuba Błaszczykowskiego, który leczy uraz pleców.

Po 12. kolejkach Bundesligi Freiburg zajmuje 16., zagrożone spadkiem miejsce w tabeli. Wolfsburg wskoczył na miejsce 13.