Szczęsny w bramce, Buffon na ławce. Pierwszy poważny test zaliczony

Wojciech Szczęsny zaliczył udany ligowy debiut w barwach Juventusu Turyn. W 3. kolejce Serie A Stara Dama pokonała u siebie Chievo Werona 3:0.

Polski bramkarz przeniósł się do Turynu w lipcu. W sobotę zastąpił w bramce legendarnego Gianluigiego Buffona, który odpoczywał przed hitowym starciem Ligi Mistrzów z Barceloną. Na ławce rezerwowych gości siedzieli Mariusz Stępiński i Paweł Jaroszyński.

Szczęsny w debiucie pracy miał niewiele. Do poważnego wysiłku został zmuszony tylko raz. W pierwszej połowie jedną ręką zatrzymał strzał z rzutu wolnego Ivana Radovanovicia. Po interwencji Polaka piłka spadła w okolice linii bramkowej, skąd po chwili wybił ją Medhi Benatia.

Dwie bramki po przerwie

W tym momencie Juventus prowadził już, bo kilka minut wcześniej swojego bramkarza pokonał głową Perparim Hetemaj. Gospodarze, którzy nie zagrali najlepszego spotkania, podwyższyli rezultat dopiero po przerwie. Najpierw trafił Gonzalo Higuain, a pod koniec meczu wprowadzony w drugiej połowie Paulo Dybala.

Stara Dama jest liderem tabeli z kompletem dziewięciu punktów, Chievo jest na 11. miejscu z trzema punktami. W sobotę miał zostać rozegrany jeszcze jeden mecz Sampdoria Genua - AS Roma, ale został przełożony na inny termin z powodu gwałtownych opadów deszczu.