Były selekcjoner zadebiutował, Piast znów przegrał

Zmiana trenera w Gliwicach na razie nic nie dała. Piast zagrał z Arką słabo i przegrał u siebie 0:1. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo gdynian w tym sezonie.

W tygodniu trenerem Piasta został były selekcjoner reprezentacji Waldemar Fornalik, który zastąpił Dariusza Wdowczyka. Przed spotkaniem z Arką nowy szkoleniowiec przeprowadził z zespołem trzy treningi.

Pierwsza połowa przyniosła z obu stron przygotowania – niczym w ciężkiej walce bokserskiej - do zadania decydującego ciosu. I na przygotowaniach się skończyło. Uważna gra obrońców, przy – delikatnie mówiąc - przeciętnej celności strzałów z dystansu, nie mogła przynieść goli.

Nieco częściej w tym pozycyjnym ataku byli gliwiczanie, jednak ich przewaga w tej materii ograniczyła się do dwóch lekkich, celnych strzałów Joela Valencii.

Strzelił Siemaszko

Po zmianie stron sympatycy gospodarzy domagali się od swojej drużyny zwycięstwa. Tymczasem po pięciu minutach prowadzenie objęli gdynianie. Po dalekim wrzucie Damiana Zbozienia z autu piłkę w polu karnym zgrał Dawid Sołdecki, a głową wepchnął ją do siatki Rafał Siemaszko.

Od tego momentu mecz stał się szybszy i ciekawszy. Gospodarzom spieszyło się do wyrównania, Arka zostawiła na desancie Siemaszkę i czekała na możliwość kontry.

Kolejne szanse

Szybki atak mógł jednak przynieść gola Piastowi, gdyby w 66. minucie w ostatniej chwili nie został zablokowany Konstantin Vassiljev. Bliski podwyższenia był Mateusz Szwoch. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka przeleciała po górnej części siatki bramki Piasta. Później Jakub Szmatuła musiał się postarać, by obronić mocny strzał Yannicka Kakoko.

Kibice Piasta dali wyraz niezadowoleniu, zarzucając piłkarzom swojej drużyny brak ambicji. Niczego to nie zmieniło. Piast doznał trzeciej z rzędu porażki, Arka wygrała pierwszy wyjazdowy mecz ligowy w sezonie.

Piast Gliwice - Arka Gdynia 0:1

Bramka: Rafał Siemaszko (50).

Piast: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Uros Korun, Aleksandar Sedlar, Dario Rugasevic - Joel Valencia (79. Aleksander Jagiełło), Marcin Pietrowski, Konstantin Vassiljev, Stojan Vranjes (69. Łukasz Krakowczyk), Sasa Zivec - Michal Papadopulos (60. Maciej Jankowski).

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Marcus Vinicius (62. Patryk Kun), Dawid Sołdecki, Michał Nalepa (69. Mateusz Szwoch), Yannick Kakoko, Grzegorz Piesio - Rafał Siemaszko (77. Ruben Jurado).