tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rosyjska gwiazda uwolniona od podejrzeń. Wypowiedź ojca źle zinterpretowana

Rosyjska gwiazda uwolniona od podejrzeń. Wypowiedź ojca źle zinterpretowana
Foto: AP/EAST NEWS | Video: Антон Зайцев CC BY-SA 3.0, Steindy, AP/EAST NEWS Czeryszew strzelił cztery gole w mistrzostwach świata

Denis Czeryszew został uwolniony od podejrzeń - oświadczył rzecznik Hiszpańskiej Agencji Antydopingowej (AEPSAD), prowadzącej dochodzenie w sprawie rosyjskiego piłkarza, któremu zarzucano stosowanie niedozwolonych środków.

"Dochodzenie zakończono, decyzję przekazano zawodnikowi, Rosyjskiej Agencji Antydopingowej i Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Czeryszew został uwolniony od podejrzeń" - napisano w oficjalnym komunikacie.

Postępowanie wyjaśniające wszczęto - jak informował rosyjski dziennik "Sport-Express" - na podstawie informacji, jaką w czerwcu 2017 roku w jednym z wywiadów prasowych ujawnił ojciec piłkarza, były zawodnik Dmitrij Czeryszew.

Wszystko było uczciwe

Jego zdaniem syn, gdy występował w hiszpańskim zespole Villarreal, miał aplikowane zastrzyki z hormonem wzrostu. Taka "kuracja" bez oficjalnego pozwolenia na jej stosowanie, wydanego przez uprawnionych lekarzy, jest traktowana jako doping i może być zagrożona karą dyskwalifikacji do czterech lat.

Teraz Czeryszew senior nie potwierdził swoich słów. Oświadczył, że jego wypowiedź została źle zinterpretowana przez dziennikarzy.

Sam zawodnik, który był jednym z bohaterów mistrzostw świata w Rosji - strzelił cztery gole, a Sborna dotarła do ćwierćfinału - twierdził, że sprawa go bezpośrednio nie dotyczy.

- Lepiej wszystko zostawić lekarzom, którzy postępują zgodnie z przepisami - oznajmił zawodnik Villarreal, wypożyczony do Valencii. - Z mojej strony wszystko było uczciwe, nigdy nie zażywałem żadnych zabronionych substancji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.