Bayern coraz mocniejszy. Lewandowski nie stracił skuteczności

W 5. kolejce Bundesligi Bayern Monachium ograł na wyjeździe FC Schalke 3:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który ma już na koncie sześć goli w rozgrywkach ligowych.

Mecze ligi niemieckiej można oglądać w kanałach ELEVEN SPORTS na player.pl.

W poprzedniej kolejce Bundesligi Bayern wygrał w sobotę z FSV Mainz 4:0, a "Lewy" zdobył dwie bramki. W porównaniu z tamtym meczem trener Carlo Ancelotti dokonał sześciu zmian w wyjściowym składzie.

Zabrakło oczywiście Manuela Neuera, który złamał kość w lewej stopie, przeszedł operację i czeka go kilka miesięcy przerwy w grze. W bramce stanął więc Sven Ulreich. Włoski szkoleniowiec dał z kolei odpocząć Arjenowi Robbenowi, Jerome’owi Boatengowi, Arturo Vidalowi, Matsowi Hummelsowi i Thiago Alcantarze.

"Lewy" z karnego

Tak wiele zmian nie wpłynęło w znaczący sposób na postawę monachijczyków, mimo że grali z zespołem z ligowej czołówki. Goście od początku dominowali. Groźnie na bramkę Schalke strzelali Sebastian Rudy i Thomas Mueller, ale Ralf Fahrmann świetnie bronił.

W barwach Bayernu bardzo dobre zawody rozgrywał James Rodrigues, jeden z tych piłkarzy, który nie wystąpił w poprzednim spotkaniu. W 23. minucie Kolumbijczyk przedarł się lewą stroną pola karnego i dośrodkował. Jego podanie zablokował ręką Naldo. Sędzia skorzystał z systemu powtórek wideo VAR i podyktował "jedenastkę". Karnego jak zwykle bardzo pewnie na gola zamienił Robert Lewandowski. To szósta bramka "Lewego" w obecnym sezonie Bundesligi oraz czwarty gol w trzecim meczu z rzędu (licząc ze spotkaniem Ligi Mistrzów z Anderlechtem 3:0).

Popisy Jamesa

Miejscowi jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po tym ciosie, a już przegrywali 0:2. Bayern przeprowadził szybką akcję, "Lewy" podał do Corentina Tolisso, Francuz wypatrzył w polu karnym Jamesa, a ten wykończył akcję precyzyjnym strzałem.

Po zmianie stron mistrzowie Niemiec znowu byli blisko zdobycia gola, ale Mueller trafił w słupek. Bayern przeważał i trener Ancelotti zdecydował się na zmianę Lewandowskiego w 64. minucie. Widać uznał, że i Polakowi należy się kiedyś odpoczynek.

Dzieła zniszczenia w 76. min dokonał Vidal, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej. Asystę przy jego trafieniu zaliczył James.

FC Schalke 04 - FC Bayern Monachium 0:3 (0:2)

Bramki: Robert Lewandowski (25), James Rodriguez (29), Arturo Vidal (75).