Ekspresowy wyścig po koronę. Aubameyang już przed Lewandowskim

• Historyczny gol LewandowskiegoHistoryczny gol Lewandowskiego
  • Dwa gole Lewandowskiego. Jeden piętąDwa gole Lewandowskiego. Jeden piętą
  • Schalke - Bayern 0:3 (skrót)Schalke - Bayern 0:3 (skrót)
  • Dwa gole Lewandowskiego z meczu z MainzDwa gole Lewandowskiego z meczu z Mainz

Borussia Dortmund rozgromiła u siebie swoją imienniczkę z Moenchengladbach 6:1 i wróciła na fotel lidera tabeli. Hat-tricka ustrzelił Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang, który z ośmioma golami jest po sześciu kolejkach najskuteczniejszym piłkarzem Bundesligi.

Ekipa z Dortmundu w tym sezonie jeszcze nie przegrała, a w sobotę straciła pierwszą bramkę. BVB przed własną publicznością nie przegrała od 41. meczów.

Do siatki trafiali - oprócz Aubameyanga - także Maximilian Philipp - dwukrotnie - i Julian Weigl. Po stronie gości na listę strzelców wpisał się Lars Stindl. Defensywa Borussii, w której stałe miejsce ma Łukasz Piszczek, dopuściła do straty bramki po raz pierwszy od 515 minut. Polski obrońca na murawie spędził 69 minut.

Lewy będzie gonił

Aubameyang w sześciu ligowych spotkaniach strzelił osiem bramek. O jedną więcej niż Robert Lewandowski z Bayernu Monachium. Kapitan Biało-Czerwonych siódmą zdobył w piątek w spotkaniu z VfL Wolfsburg, które Bawarczycy nieoczekiwanie zremisowali 2:2. W tym starciu od 46. minucie w ekipie "Wilków" wystąpił Jakub Błaszczykowski.