Lewandowski miał ratować Bayern. Nie udało się

To w Bundeslidze nie zdarza się często. W tym sezonie dokładnie trzeci raz na 27 meczów. Bayern przegrał na wyjeździe z RB Lipsk 1:2, ale i tak bardzo pewnie zmierza po mistrzostwo.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczów 27. kolejki możliwe było, że Bayern już w niedzielę zapewni sobie mistrzostwo. Tak się nie stało, bo swoje mecze wygrały Schalke i Borussia Dortmund, a na dodatek Bawarczycy nie spełnili najważniejszego warunku - nie wygrali z wicemistrzami Niemiec.

18 minut "Lewego"

Odkąd do FCB dołączył Sandro Wagner, częściej wolne dostaje Robert Lewandowski. Tak było i tym razem i kapitan reprezentacji Polski wyczyny swoich kolegów oglądał z perspektywy ławki rezerwowej. Przynajmniej do czasu.

Dla Bayernu zaczęło się dobrze, bo dość szybko trafił wspomniany Wagner. Schody zaczęły się później. Jeszcze przed przerwą wyrównał Naby Keita, a po niej gospodarzom prowadzenie dał Timo Werner.

Jak trwoga to do Lewandowskiego. Snajper wbiegł na murawę na 18 minut przed końcem i miał ratować swoją drużynę. Mimo huraganowych ataków w ostatnich minutach się nie udało. Trzy punkty zostały w Lipsku.

A to niespodzianka dużego kalibru, bo w ostatnich czterech meczach ta drużyna ugrała tylko dwa punty. Bayern zaś znajdował się na przeciwnym biegunie. Wygrywał ostatnio mecz za meczem, a ostatniej porażki w Bundeslidze doznał jeszcze w listopadzie 2017. Ogółem dla monachijczyków to trzecia przegrana w sezonie, a druga odkąd zespół objął Jupp Heynckes.

Bayern na siedem meczów przed zakończeniem sezonu ma 17 punktów przewagi nad drugim Schalke. RB Lipsk jest na szóstym miejscu z sześcioma punktami straty do wicelidera.

RB Lipsk - Bayern 2:1
Bramki: Keita (37), Werner (56) - Wagner (12)