Nowa fryzura, stara skuteczność. Lewandowski znowu katem Augsburga

zobacz więcej wideo »
  • Pierwszy gol Lewandowskiego w meczu z Augsburgiem Pierwszy gol Lewandowskiego w meczu z Augsburgiem
  • Drugi gol Lewandowskiego w meczu z AugsburgiemDrugi gol Lewandowskiego w meczu z Augsburgiem

Wypoczęty Robert Lewandowski to prawdziwy skarb dla Bayernu Monachium. Polski napastnik wrócił do gry w 12. kolejce Bundesligi i zaaplikował dwa gole ekipie FC Augsburg. Mistrzowie Niemiec bardzo pewnie wygrali na własnym boisku 3:0.

Lewandowski wrócił do gry po przerwie reprezentacyjnej. W jej trakcie leczył uraz mięśnia uda, odpoczywał i nie wystąpił w meczach towarzyskich z Urugwajem (0:0) i Meksykiem (0:1). Po powrocie do Monachium zapowiadał, że nabrał świeżości i jest gotowy do gry w stu procentach. Nie oszukiwał.

Lubi tego rywala

"Lewy" w meczu z Augsburgiem wystąpił z nową, blond fryzurą. Do spotkania z tym rywalem podszedł wyluzowany. W końcu to zespół, któremu strzelił najwięcej goli w Bundeslidze. W dwunastu spotkaniach z augsburczykami zdobył aż 16 bramek, a w minionym sezonie w ostatniej konfrontacji uzbierał hat-tricka i miał dwie asysty. Teraz liczył na kolejne trafienia i cel osiągnął.

Polski napastnik miał spokojny początek sobotniego spotkania. Po raz pierwszy zagroził bramce rywali w dwunastej minucie. Jego strzał z bliskiej odległości i z ostrego kąta trafił jednak w golkipera gości Marwina Hitza.

Gole numer 12 i 13

Prowadzenie dla monachijczyków uzyskał Arturo Vidal, który celnie przymierzył w zamieszaniu podbramkowym. Bayern dominował i kolejna bramka wisiała w powietrzu. Miejscowi zdobyli ją w 38. minucie. Wówczas to Vidal wyprowadził błyskawiczną kontrę, podał w pole karne do Lewandowskiego, a Polak z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Źródło: PAP/EPA Lewandowski dziękuje Kimmichowi za asystę

Kapitanowi reprezentacji Polski nie było dosyć. Na swojego drugiego gola musiał poczekać do 49. minuty. Bayern znowu ruszył ławą w kierunku bramki Augsburga, Joshua Kimmich precyzyjnie dośrodkował z prawej strony, a akcję strzałem z pierwszej piłki wykończył Lewandowski.

To już 13. gol "Lewego" w dwunastym meczu obecnego sezonu. Prowadzi w rywalizacji o tytuł króla strzelców Bundesligi, mając trzy bramki przewagi nad piłkarzem Borussii Dortmund Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem. Gabończyk został odsunięty od składu "ze względów dyscyplinarnych" i w ten weekend nie zagrał.

Do końca meczu Bayern starał się podwyższyć prowadzenie. W pełni dominował, stworzył sobie kilka okazji, ale zabrakło skuteczności. Więcej goli już nie padło i mecz zakończył się pewną wygraną mistrzów Niemiec 3:0.