tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kapitan mistrzów świata ukarany za jazdę pod wpływem alkoholu

Hugo Lloris zapłaci 50 tysięcy funtów grzywny oraz przez 20 miesięcy nie będzie mógł prowadzić auta. To kara nałożona przez sąd w Londynie na francuskiego bramkarza, który został przyłapany na jeździe po spożyciu alkoholu.

31-letni zawodnik Tottenhamu i mistrz świata z reprezentacją Francji został przebadany alkomatem podczas kontroli policyjnej 24 sierpnia w centrum Londynu. Według świadków jechał swoim porsche co prawda wolno, ale nie kontrolował pojazdu i niewiele brakowało, aby uderzył w zaparkowane auta. Później miał problem, żeby z niego wysiąść.

Sędzia Amanda Barron, cytowana przez BBC, oznajmiła, iż "to czyste szczęście, że nikt nie ucierpiał". I ukarała Llorisa grzywną w wysokości 50 tysięcy funtów (242 tys. złotych). Bramkarz dostał również 20-miesięczny zakaz prowadzenia samochodu.

Barron uzasadniła, że kara odzwierciedla wagę przestępstwa i jest adekwatna do zarobków zawodnika.

Drinki od gości

Lloris podczas środowej rozprawy sądowej przyznał się do zarzutu jazdy pod wpływem alkoholu. Okazało się, że ponad dwukrotnie (0,8 mikrogramów alkoholu w wydychanym powietrzu) przekroczył limit obowiązujący w Wielkiej Brytanii (0,35 mg).

David Sonn, adwokat Francuza, tłumaczył, że jego klient jadł obiad z przyjaciółmi. To oni oraz goście restauracji serwowali mu kolejne drinki. Sam Lloris po wyjściu w środku nocy zamówił taksówkę, ale ta się nie zjawiła, więc wsiadł do swojego auta.

Lloris spędził noc w areszcie. Po przesłuchaniu został zwolniony za kaucją. W środę nie chciał komentować wyroku sądu.

- To rozczarowujące, że ktoś, kto jest wzorem dla wielu tysięcy kibiców, przyznał się do łamania prawa przez jadę pod wpływem alkoholu. Oczekujemy, że kapitan Tottenhamu i reprezentacji Francji stanie się godnym przykładem. Tego rodzaju niebezpieczne zachowanie jest samolubne i naraża życie innych - skwitował Joshua Harris, dyrektor brytyjskiej organizacji działającej na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.