Były trener Legii zwolniony. Pracował dzień dłużej niż w Polsce

Były trener piłkarzy Legii Warszawa Besnik Hasi został zwolniony z Olympiakosu Pireus. Albańczyk pracował w Grecji tylko dzień dłużej niż w Polsce. Jego następcą będzie Takis Lemonis, który w przeszłości już trzy razy prowadził Olympiakos.

Bezpośrednią przyczyną zwolnienia Hasiego była porażka mistrza Grecji z AEK Ateny 2:3. Przebieg niedzielnego meczu miał dramatyczną końcówkę. Olympiakos od 46. minuty prowadzili 2:1 po bramce byłego legionisty Vadisa Odjidji-Ofoe. Dziesięć minut przed końcem wyrównał jednak Lazaros Christodoulopoulos, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry trzeciego gole dla gospodarzy strzelił Petros Mandalos.

Słabe wyniki

To przelało czarę goryczy władz Olympiakosu. Choć to była pierwsza ligowa porażka mistrzów Grecji, to po pięciu kolejkach z dorobkiem ośmiu punktów zajmują czwarte miejsce. Do prowadzącego AEK tracą pięć punktów.

Hasi za swój sukces może uznać, że wprowadził Greków do Champions League. W pierwszej kolejce jego podopieczni przegrali jednak na własnym boisku ze Sportingiem Lizbona 2:3.

Powtórka z Legii

Albańczyk rozpoczął karierę trenerską w 2014 roku w Anderlechcie, z którym zdobył mistrzostwo Belgii w sezonie 2013/14. W czerwcu 2016 roku przejął Legię, w której wytrwał niespełna cztery miesiące. Gdy odchodził 19 września, mistrz Polski zajmował trzecie miejsce od końca w tabeli ekstraklasy. Za to wcześniej zakwalifikował się po raz pierwszy od ponad 20 lat do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

8 czerwca Hasi jako pierwszy albański szkoleniowiec rozpoczął pracę w greckiej ekstraklasie.