Same porażki, 33 stracone gole. Już są najgorsi w historii

Sześć bramek strzelonych, aż 33 stracone i przegrane we wszystkich 13 meczach - tak wygląda dorobek beniaminka Serie A Benevento w obecnym sezonie. Biorąc pod uwagę pięć najsilniejszych lig w Europie, tak źle w rozgrywki nie wchodził nikt w historii.

Benevento niechlubny rekord ustanowiło w niedzielę po meczu z Sassuolo. A wydawało się, że fatalną serię uda się wreszcie przerwać.

Kiedy w 92. minucie, przy wyniku 1:1, Domenico Berardi z Sassuolo przestrzelił rzut karny, piłkarze beniaminka musieli obronić się przez ledwie dwie minuty. Wydawało się, że nic prostszego. Nie udało się i trzynasta, historyczna porażka stała się faktem.

Pobili Manchester United

Biorąc pod uwagę pięć najsilniejszych lig w Europie (Anglia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy), tak źle nie startował nikt. Co ciekawe, poprzednimi rekordzistami byli piłkarze Manchesteru United. 87 lat temu, w sezonie 1930/31 Czerwone Diabły przegrały dwanaście kolejnych spotkań. Zazwyczaj bicie osiągnięć tej angielskiej drużyny to powód do dumy. Nie tym razem.

Benevento już kilka tygodni temu zaklepało sobie miano najgorzej startującej drużyny we Włoszech. Wcześniej była to ekipa Venezii, która 67 lat temu przegrała dziewięć pierwszych spotkań.

- Szkoda, że nie udało się nam dowieść korzystnego wyniku do końca. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale widziałem już gorsze - przyznał trener chłopców do bicia Roberto de Zerbi.

On chyba nie może spać spokojnie, choć posadę objął ledwie miesiąc temu. Od tego czasu zespół pod jego wodzą poniósł cztery porażki w czterech meczach.