Koledzy długo nie zauważali "Lewego". Bayern trafił dopiero w przewadze

Do przerwy na Volksparkstadion działo się niewiele. Emocje zaczęły się w drugiej połowie, kiedy goście z Monachium mieli już przewagę jednego zawodnika. Bayern pokonał ekipę Hamburger SV skromnie, bo 1:0. Robert Lewandowski do siatki nie trafił, bo koledzy długo go nie zauważali. Zauważyli dopiero w ostatnich sekundach - Polak spaprał tę okazję.

Ostatnie dni to dobry okres dla Bayernu. Pod wodzą Juppa Heynckesa - trenera już 72-letniego - drużyna z Monachium 5:0 rozbiła na krajowym podwórku Freiburg, a w Lidze Mistrzów 3:0 odprawiła Celtic. Po obydwa okazałe zwycięstwa sięgnęła na własnym terenie.

Z Hamburgerem SV przyszło jej się mierzyć na wyjeździe, więc zadanie stojące przed Herr Heynckesem było jasne - formę prezentowaną na Allianz Arenie zabrać ze sobą w podróż.

Znali wynik Borussii

- To będzie dla nas trudne spotkanie - oświadczył szkoleniowiec Bayernu. W tygodniu ze szczegółami przestudiował grę sobotniego rywala i zapewnił, że ten jest mocniejszy, nawet dużo, niż pokazują wyniki.

A Hamburger w ośmiu kolejkach uzbierał zaledwie siedem punktów i był 16. w tabeli.

Wybiegając na murawę piłkarze Heynckesa znali już wynik meczu liderującej w tabeli Borussii Dortmund, która we Frankfurcie zremisowała 2:2 z Eintrachtem. A to znaczyło, że jeśli Bayern w Hamburgu wygra, zrówna się z BVB punktami.

Źródło: PAP/EPA W akcji Arturo Vidal

Ściął wślizgiem

Goście rozpędzali się powoli, szalonego tempa nie było. Miejscowi w obronie pilnowali się bardzo, pilnowali i Lewandowskiego. Polak nie dostawał podań, nic a nic.

W 33. minucie po złym przyjęciu Matsa Hummelsa zakotłowało się pod bramką Bayernu. Przypadkowości było w tej akcji sporo, chaosu jeszcze więcej, gol nie padł.

Przed przerwą dobrze spisujący się wcześniej Gideon Jung ściął wślizgiem szarżującego Kingsleya Comana. I dostał za to przewinienie czerwoną kartkę, z czym nie chciał się zgodzić.

Przez ponad połowę spotkania jego koledzy musieli teraz stawiać czoła Bayernowi w osłabieniu.

Źródło: PAP/EPA Coman sfaulowany przez Junga

Wszedł, asystował i zszedł

Na drugą połowę Heynckes posłał do boju - w miejsce Jamesa Rodrigueza - Thomasa Muellera. Goście od razu ruszyli do ataków, groźnie z dystansu strzelił Arturo Vidal.

W 52. minucie cel osiągnęli. W zamieszaniu Mueller delikatnie dograł do Corentina Tolisso, który pokonał Christiana Mathenię.

W odpowiedzi - zaraz potem - z 16 metra huknął Andre Hahn, piłka jak pocisk pędziła w okienko, ale Sven Ulreich dał radę musnąć ją czubkami palców i posłać na rzut rożny.

Po dziewięciu minutach na boisku - i asyście - kontuzjowany Mueller musiał wrócić na ławkę.

Wreszcie były emocje. Wreszcie Robben podał do Lewandowskiego - uderzenie zostało jednak zablokowane. Mathenia poradził też sobie z próbą Holendra, a Thiago Alcantara i Tolisso obili słupek.

Już w doliczonym czasie polski napastnik widowiskowo próbował wpakować piłkę do siatki z czterech metrów. Nie trafił w bramkę.

W Hamburgu 0:1.

Hamburger SV - Bayern Monachium 0:1 (0:0)

Bramka: Tolisso (52)