Rekordowy Lewandowski. Jego skuteczność pomogła Bayernowi

Łukasz Teodorczyk trzy raz spudłował w doskonałych okazjach, Robert Lewandowski przyspieszył z Bayernem raz i zdobył bramkę. Drugą w tym sezonie Ligi Mistrzów i 50. w roku kalendarzowym. Monachijczycy zgodnie z planem pokonali na wyjeździe Anderlecht 2:1.

Pewni awansu z grupy monachijczycy z Lewandowskim snuli się po boisku, ale w drugiej połowie przyspieszyli tak, że Lewandowski musiał tylko dostawić stopę, żeby strzelić do pustej bramki. Była 51. minuta, kiedy akcję zaczął Javi Martinez. Hiszpan podał do Corentina Tolisso, a ten do rezerwowego Jamesa Rodrigueza, który zaliczył asystę.

Rekord Lewandowskiego, nieskuteczny Teodorczyk

Dla kapitana reprezentacji Polski był to dopiero drugi gol w tym sezonie Ligi Mistrzów, ale przy tym rekordowy. W Brukseli Lewandowski zdobył 50. bramkę w roku kalendarzowym. Tak skuteczny 29-letni napastnik w karierze jeszcze nie był.

Ale to nie był tylko wieczór Lewandowskiego. Anderlecht wyrównał w 63. minucie. Przy trafieniu Sofiane’a Hanni’ego asystował Teodorczyk. I gdyby napastnik gospodarzy był bardziej precyzyjny przed przerwą, asysta byłaby tylko dodatkiem do gwiazdorskiego występu, ale 26-letni Polak w doskonałych sytuacjach aż trzykrotnie spudłował.

Zaczęło się od 8. minuty. Wtedy błąd popełnił obrońca gości Jerome Boateng. Piłkę przechwycił Teodorczyk, przed sobą miał tylko bramkarza, ale strzelił prosto w Svena Ulreicha. Napastnik Anderlechtu od pierwszych minut dawał się we znaki monachijskim obrońcom.

Jakby chciał pokazać, że kłopoty króla strzelców ligi belgijskiej z poprzedniego sezonu skończyły się. Trener Hein Vanhaezebrouck dał Polakowi odpocząć, przede wszystkim mentalnie, choć media alarmowały, że został odsunięty od pierwszej drużyny. W ostatnim ligowym meczu nie mógł zagrać, bo był zawieszony (kara za kopnięcie rywala).

Źródło: PAP/EPA Teodorczyk był aktywny, ale zmarnował doskonałe okazje

Nie tylko Teodorczyk, ale cały Anderlecht odważnie zaatakował. W 17. minucie Sofiane Hanni podał do Dennisa Appiaha. Francuz uderzył z półwoleja, zmuszając do wysiłku Ulreicha.

W 30. minucie Hanni znów był rozgrywającym. Tym razem zagrał prostopadle do Teodorczyka. Polak, będąc w polu karnym, uderzył lewą nogą. Obok monachijskiej bramki.

Teodorczykowi nie udało się strzelić gola i prawą, i lewą nogą, więc spróbował głową, ale i w ten sposób przed przerwą nie udało się pokonać Ulreicha. Znów też przegrał pojedynek sam na sam.

Siedem goli PSG

Gol Hanni’ego był pierwszym trafieniem mistrzów Belgii w tym sezonie Ligi Mistrzów, ale i to nie wystarczyło, aby cieszyć się choćby z pierwszego punktu. W 78. minucie monachijczycy zadali decydujący cios. Joshua Kimmich dośrodkował z prawej strony idealnie na głowę Tolisso. W ten sposób Anderlecht stracił już 17. bramkę w rozgrywkach. Katastrofa.

Bayern nie zachwycił, ale wygrał zgodnie z planem i w ostatniej kolejce spróbuje dokonać niemożliwego i wydrzeć pierwsze miejsce PSG, które rozniosło w Paryżu Celtic 7:1.

Anderlecht - Bayern Monachium 1:2 (0:0)
Bramki: Hanni (63.) - Lewandowski (51.), Tolisso (77.)