Lewandowski bohaterem wieczoru. Gole na wagę zwycięstwa

Bayern Monachium grał dobrze tylko momentami, ale to i tak wystarczyło, żeby w spotkaniu Ligi Mistrzów pokonał na swoim boisku najsłabszy w grupie AEK Ateny 2:0. Piłkarzem meczu Robert Lewandowski, autor dwóch trafień.

Środowy mecz zapowiadano jako jubileusz Roberta Lewandowskiego, który w europejskich pucharach zagrał po raz setny. We wszystkich tych meczach Polak zdobył 54 bramki. Aż 47 z nich stanowił łup z Ligi Mistrzów. Tylko jednej brakowało mu do zrównania się z Andrijem Szewczenką i Zlatanem Ibrahimoviciem.

Legendy dogonił w pierwszej połowie. Trafił z jedenastki, którą sam wywalczył. W polu karnym wyraźnie za koszulkę ciągnął go Uros Cosić. Polak się przewrócił, co było dla sędziego ostatecznym potwierdzeniem tego, że powinien wskazać na wapno.

Źródło: EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS Przy karnych myli się rzadko

Kibice na stadionie w Monachium odetchnęli z ulgą, bo do tego momentu oglądali Bayern w najgorszym wydaniu. Mogło zacząć się sensacyjnie, bo na początku spotkania minimalnie chybił Vassilis Lambropoulos. Monachijczycy nie wiedzieli jak dobrać się do Greków. Groźni pod bramką gości potrafili być tylko raz, gdy główkę Leona Goretzki obronił Vasilios Barkas.

Lepsi w drugiej połowie

Gra Bawarczyków wyglądała nieco lepiej po zmianie stron. Pomógł rywal, który nie mając już nic do stracenia, nieco się odkrył. Prowadzenie podwyższyć mógł Goretzka. Tym razem Niemiec miał łatwiejsze zadanie, od bramki dzieliło go kilka metrów, ale i tak trafił prosto w Barkasa.

Mijały kolejne minuty. Kibice gospodarzy mogli być coraz bardziej poirytowani. Bayern stwarzał okazje, ale był nieskuteczny. Doskonałej szansy nie potrafił wykorzystać Lewandowski, który po prostopadłym podaniu przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Ostatecznie to jednak Polak okazał się bohaterem wieczoru. Dokładnie dziesięć minut po zmarnowanej okazji świetnie odnalazł się w polu karnym. Piłkę zagraną z rzutu wolnego, przedłużoną przez Thomasa Muellera dopadł na dalszym słupku. Tym razem Barkas nie miał szans.

Awans o krok

Lewandowski zszedł z boiska w doliczonym czasie. Kibice dziękowali mu brawami. Środowe gole Polaka niemal zapewniły Bawarczykom wyjście z grupy. Na dwie kolejki przed końcem mają oni dziesięć punktów i są liderem. Drugi jest Ajax, który zremisował na wyjeździe z Benficą 1:1.