Barcelona zatrzymana. Straciła pierwsze punkty

Pierwsze punkty w sezonie straciła Barcelona. Na Camp Nou zremisowała z Gironą 2:2. Mecz piątej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy kończyła w dziesięciu.

Spotkanie lepiej nie mogło się zacząć dla mistrzów Hiszpanii. Minęło 19 minut i już prowadzili. Strzelił nie do obrony Leo Messi. Ale goście nie przyjechali na Camp Nou po to, żeby się bronić. Cristian Portugues mógł wyrównać, ale piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił Gerard Pique.

Jeszcze przed przerwą goście dopięli swego. Na 1:1 strzelił Christian Stuani. Wcześniej Barcelona straciła jednego zawodnika. Sędzia wyrzucił z boiska Clementa Lengleta, któremu się dostało za uderzenie rywala łokciem.

Grająca w przewadze Girona poszła za ciosem. Na początku drugiej połowy Stuani znów dał o sobie znać. Było 2:1 dla gości. Przed blamażem Barcelonę uratował Pique.