El Clasico dla Barcelony. Neymar i koledzy z pucharem

Po wyjątkowym, bo rozgrywanym w amerykańskim Miami El Clasico, Barcelona pokonała Real Madryt 3:2 i zatriumfowała w International Champions Cup. Wszyscy kibice zadają sobie pytanie, czy był to ostatni klasyk Neymara?

Była to dopiero druga w historii konfrontacja Barcy z Realem poza granicami Hiszpanii. Mimo, że mecz miał charakter towarzyski i odbywał się w trakcie przygotowań do sezonu, to oba zespoły podeszły do niego bardzo poważnie.

Błyskawiczny start Barcy

Trener Ernesto Valverde wystawił najmocniejszy skład, jakim dysponuje. Z kolei w ekipie Zinedine’a Zidane’a z kluczowych graczy zabrakło tylko odpoczywającego ciągle Cristiano Ronaldo.

W pierwszej połowie spotkania 66 tysięcy kibiców zgromadzonych na Hard Rock Stadium w Miami oglądało ciekawe widowisko. Barcelona od początku nacisnęła odwiecznych rywali, czego efektem były bramki Leo Messiego w trzeciej minucie oraz Ivana Rakitica cztery min. później.

Neymar na świeczniku

Real nie załamał się takim obrotem sprawy i jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać. Na listę strzelców wpisali się Mateo Kovacić i Marco Asensio.

Pięć minut po zmianie stron decydującą bramkę zdobył Gerard Pique, który wykorzystał podanie Neymara. Była to druga asysta Brazylijczyka w tym meczu. We wcześniejszych konfrontacjach z Juventusem Turyn (2:1) i Manchesterem United (1:0) Neymar strzelił trzy gole i był najlepszym piłkarzem Barcy. Ostatnio więcej niż o jego formie mówi się jednak o możliwym transferze do PSG za 222 mln euro. Czy było to ostatnie El Clasico brazylijskiego napastnika? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Real i Barcelona zmierzą się w sierpniu dwukrotnie w Superpucharze Hiszpanii. Ligowe El Clasico w tym sezonie zaplanowane są na 20 grudnia 2017 i 6 maja 2018 roku.