Strzelił gola, później zemdlał

Ostatnio emocji Sergio Aguero ma aż nadto. Niedawno gdy wracał z koncertu, uległ wypadkowi, w którym złamał żebra, we wtorek w przerwie meczu reprezentacji z Nigerią zemdlał i został przewieziony do szpitala. A kilka minut wcześniej strzelił gola, który dał mu awans w hierarchii argentyńskich strzelców.

We wtorkowym sparingu Argentyńczyków w Krasnodarze nie wystąpił Leo Messi, który dostał od selekcjonera wolne i wrócił do Barcelony po sobotnim sparingu z Rosją w Moskwie, wygranym przez gości 1:0. Wówczas gola zdobył właśnie Aguero.

Już tylko dwóch lepszych

Snajper Manchesteru City wpisał się na listę strzelców również we wtorek, podwyższając prowadzenie Albicelestes na 2:0. Dla niego był to gol numer 36. w narodowych barwach. Dzięki temu awansował na podium w strzeleckich dokonaniach w kadrze, o jedno trafienie wyprzedzając Hernana Crespo. Więcej bramek mają już tylko Gabriel Batistuta i Messi.

W przerwie jednak, jak poinformowała argentyńska telewizja TyC Sports, napastnik zemdlał w szatni. "Choć po chwili odzyskał przytomność, to ostatecznie udał się do pobliskiego szpitala na badania, w celu zweryfikowania przyczyn" - czytamy.

Informację potwierdzono potem na Twitterze argentyńskiej federacji.

Na drugą połowę w miejsce Kuna wybiegł Dario Benedetto. Bez niego Albicelestes nie zdołali utrzymać przewagi. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Kelechi Iheanacho, trafiając do siatki z rzutu wolnego. W drugiej połowie natomiast 21-letni napastnik Leicester asystował przy dwóch innych bramkach. Później gola na 4:2 strzelił Alex Iwobi i niespodzianka stała się faktem.

To pierwsza porażka Argentyny pod wodzą Jorge Sampaolego. Wcześniej szkoleniowiec poprowadził drużynę narodową do czterech zwycięstw i trzech remisów.

Źródło: EPA/YURI KOCHETKOV Aguero strzelił gola i w szatni zemdlał

Argentyna - Nigeria 2:4 (2:1)
Ever Banega (27), Sergio Aguero (36) - Kelechi Iheanacho (44), Alex Iwobi (52, 73), Brian Idowu (54)