Szczęsny znowu na zero, szalone pięć minut Napoli w Rzymie

Drugi mecz w nowych barwach i drugi bez wpuszczonego gola. Wojciech Szczęsny nie miał wiele pracy w starciu 5. kolejki Serie A z Fiorentiną, a jego Juventus wygrał w Turynie 1:0.

Na wtorkowej konferencji Massimiliano Allegri zapowiedział, że dokona w składzie kilku roszad w stosunku do niedzielnego spotkania z Sassuolo (3:1). Jedną z nich była zmiana w bramce. Tak jak postanowił, tak zrobił. Starcie z Fiorentiną Szczęsny rozpoczął od pierwszej minuty, a Gianluigi Buffon obserwował mecz na ławce. Podobnie jak w barwach Violi vis-a-vis Bartłomiej Drągowski.

Bezrobotny

O pierwszej połowie za wiele dobrego nie można powiedzieć. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Owszem były rzuty wolne z bliskich odległości, ale strzały daleko od ideału. Szczęsny miał okazje interweniować głównie na przedpolu przy dośrodkowaniach i robił to poprawnie.

Po przerwie gospodarze w końcu pokazali, że nie potrzeba jakichś specjalnych środków, by strzelić gola. Wystarczy celne dośrodkowanie. W 52. minucie popisał się nim Juan Cuadrado, a akcję zamknął Mario Mandżukić.

Stara Dama podkręciła tempo i pachniało kolejnymi trafieniami, zwłaszcza Chorwata. Zwłaszcza, że od 64. minuty goście musieli radzić sobie w dziesięciu po czerwonej kartce Milana Badelja.

Jego koledzy w końcówce tylko raz zagrozili bramce Szczęsnego, ale Polak może cieszyć się z drugiego meczu w Juve bez straconej bramki.

Źródło: EPA/ANGELO CARCONI Juve mogło wygrać dużo wyżej

Wielki powrót Napoli

A co słychać u innych Polaków na włoskich boiskach? Starcie z również niepokonanym dotąd Lazio Napoli rozpoczęło bez Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w pierwszym składzie. Ostatnią ligową porażkę z tym rywalem w stolicy neapolitańczycy ponieśli 7 kwietnia 2012 roku, a w czterech poprzednich sezonach wywozili ze Stadio Olimpico komplet punktów.

Wprawdzie to rzymianie pierwszy zdobyli bramkę, a konkretnie w pierwszej połowie obrońca Stefan de Vrij, ale goście między 54 a 59. minutą nie tyle odwrócili wynik, co go właściwie już rozstrzygnęli. Do siatki gospodarzy trafiali kolejno: Kalidou Koulibaly, Jose Callejon i Dries Mertens. W 73. minucie na murawie pojawił się Zieliński, a w 81. Milik.

Źródło: EPA/ANGELO CARCONI Napoli nie poddało się w Rzymie

Na 4:1 wynik meczu ustalił Jorginho po rzucie karnym.