Cztery gole i parada za paradą. Szalony mecz w Płocku

Świetny mecz na zakończenie 31. kolejki ekstraklasy. W Płocku w meczu grupy mistrzowskiej było sporo emocji, dramaturgia, cztery gole i świetne interwencje bramkarzy. I remis Wisły tej płockiej z krakowską 2:2.

Gdyby nie bramkarze obydwu zespołów, goli mogło być znacznie więcej niż cztery. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli goście. Strzał Tibora Halilovica obronił Thomas Daehne. Minutę później znów bohaterem był płocki bramkarz, który odbił mocny strzał Jakuba Bartkowskiego. Przy drugiej próbie pomocnika Białej Gwiazdy bramkarz był już jednak bezradny.

Krakowianie prowadzili, ale odpowiedź Nafciarzy przyszła w 24. minucie. Wrzutkę Arkadiusza Recy na gola zamienił Alan Uryga. Gospodarze cieszyli się z bramki tylko osiem minut. Obrońcom płockiej drużyny uciekł Halilović i strzelił z 15 metrów, nie do obrony.

Cios za cios

W drugiej połowie emocje nie mniejsze, a zwiastowała je już pierwsza akcja. Prawą stroną pobiegł Konrad Michalak, podawał do Jose Kante, któremu spod nóg wybił piłkę Tomasz Cywka, ale trafił do własnej bramki.

Kilkanaście minut później płocczanie mogli dziękować swojemu bramkarzowi, który wyszedł zwycięsko z walki z napastnikami gości. Czterech piłkarzy Białej Gwiazdy próbowało wpakować piłkę do siatki, ale Daehne nie dał się pokonać.

Podobnie znakomitym refleksem popisał się bramkarz Wisły Julian Cuesta po strzale głową Urygi. Dobitkę Damiana Byrtka zastopował jeden z zawodników gości. Końcówka była bardzo emocjonująca. Doskonałą sytuację zmarnował Kante. Na zakończenie w słupek uderzył Adam Dźwigała.

Dzięki remisowi wiślacy z Płocka zrównali się punktami w tabeli z czwartym Górnikiem. Ostatnią porażkę zespół Jerzego Brzęczka poniósł półtora miesiąca temu.

Wisła Płock - Wisła Kraków 2:2 (1:2)
Jakub Bartkowski (12), Tibor Halilovic (32) - Alan Uryga (24), Tomasz Cywka (46-samobójcza).

Żółta kartka - Wisła Płock: Alan Uryga, Semir Stilić. Wisła Kraków: Pol Llonch, Jesus Imaz, Jakub Bartkowski, Fran Velez.
Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów 7 012.

W. Płock: Thomas Daehne - Alan Uryga, Adam Dźwigała, Damian Byrtek, Arkadiusz Reca - Giorgi Merebaszwili (15. Jakub Łukowski), Dominik Furman, Damian Szymański, Konrad Michalak, Semir Stilic (75. Damian Rasak) - Jose Kante.
W. Kraków: Julian Cuesta - Matej Palcic, Fran Velez, Zoran Arsenic, Jakub Bartkowski - Nikola Mitrovic (76. Petar Brlek), Tomasz Cywka, Pol Llonch - Tibor Halilovic (84. Rafał Boguski), Carlitos, Jesus Imaz (88. Patryk Małecki).