Brazylia się zabawiła. Neymar z cudownym golem

Piłkarska reprezentacja Brazylii gotowa na mundial. Canarinhos w ostatnim sparingu przed startem mistrzostw świata rozbili w Wiedniu Austrię 3:0. Ozdobą meczu była fantastyczna bramka zdobyta przez Neymara.

Tite wystawił w niedzielę bardzo mocny skład. Od pierwszej minuty na murawę wybiegł nie tylko Neymar, ale również takie gwiazdy jak Philippe Coutinho czy Marcelo. A przecież na ławce pozostał na przykład Roberto Firmino.

Początkowo obraz gry mógł dziwić. W pierwszej części lepiej prezentowali się gospodarze, którzy potrafili sobie stworzyć okazje bramkowe. Problemem była skuteczność, a wiele na sumieniu ma napastnik Marko Arnautović.

Przedmundialowa zabawa

W końcu obudziła się i Brazylia. Na efekt nie trzeba było długo czekać i na przerwę Canarinhos schodzili prowadząc. Gola, strzałem z ostrego konta, zapewnił im Gabriel Jesus.

Po zmianie stron istniała już tylko jedna drużyna. Piłkarze Tite rozpędzili się na tyle, że Austriacy byli bezradni. Na 2:0 w kapitalny sposób trafił Neymar. Gwiazdor PSG otrzymał podanie w pole karne, okrutnie zabawił się z obrońcą, a na koniec strzelił między nogami bramkarza. Gol z kategorii tych, o których często mawia się "stadiony świata".

Po tej akcji gospodarzom ewidentnie odechciało się grać w piłkę, ale Brazylia na tym nie poprzestała. Swojego gola dorzucił Coutinho, a 3:0 to i tak wynik skromny. W końcówce więcej było zabawy niż dążenia do kolejnych trafień.

Canarinhos są w kapitalnej formie i na rozpoczynającym się w czwartek mundialu będą jednym z głównych faworytów. Swój udział w imprezie rozpoczną 17 czerwca, kiedy zmierzą się ze Szwajcarią. W ramach rozgrywek grupowych czekać ich będą jeszcze mecze z Kostaryką i Serbią. W żadnym z nich nie powinni mieć problemów.

Austria - Brazylia 0:3
Bramki: Gabriel Jesus (36), Neymar (63), Philippe Coutinho (69)

Kto zdobędzie mistrzostwo świata w Rosji?