Ukrainka na dopingu. Srebro dla Swobody

Ewa Swoboda otrzyma srebrny medal ubiegłorocznych halowych mistrzostw Europy w Belgradzie w biegu na 60 m, po dyskwalifikacji za doping przez rodzimą federację Ukrainki Olesi Powh - poinformował w piątek Polski Związek Lekkoatletyczny.

Przed rokiem w stolicy Serbii Swoboda wywalczyła brąz, uzyskując w finale czas 7,10. Wygrała Brytyjka Asha Philip - 7,06, a druga - z takim samym wynikiem co Polka - była Powh. O ostatecznej kolejności decydowała fotokomórka.

Był to wówczas pierwszy medal Swobody w seniorskiej imprezie. Teraz, po dyskwalifikacji Ukrainki, otrzyma krążek z cenniejszego kruszcu.

Polski worek medali

Polscy lekkoatleci zwyciężyli w klasyfikacji medalowej zawodów w Belgradzie.

Po zmianie wyników biegu na 60 m kobiet bilans Biało-Czerwonych to 7 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania (5-4-1), a trzecie - Niemcy (2-2-5).