tvnpix tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Włodarczyk i Bukowiecki dogadać muszą się sami. "Pojedynki kogutów nikomu nie służą"

zobacz więcej wideo »
Włodarczyk i Bukowiecki dogadać muszą się sami. "Pojedynki kogutów nikomu nie służą"
 • Jako pierwsza głos zabrała WłodarczykJako pierwsza głos zabrała Włodarczyk
 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"
 • "Pokazałam że jestem dobrą zawodniczką". Anita Włodarczyk już w Polsce"Pokazałam że jestem dobrą zawodniczką". Anita Włodarczyk już...
 • "Złote Kolce" dla Włodarczyk i Liska"Złote Kolce" dla Włodarczyk i Liska
Foto: Erik van Leeuwen / wikipedia/erki.nl | Video: tvn24 Włodarczyk jest królową polskiej lekkoatletyki (materiał z sierpnia 2017)

Ona poczuła się urażona, on o całej sprawie jak najszybciej chce zapomnieć. Końca konfliktu Anity Włodarczyk z Konradem Bukowieckim nie widać. - Niestety, w tym wszystkim została zszargana pamięć Kamili Skolimowskiej, co jest przykre dla nas, jej przyjaciół. A dla jej rodziców bardzo bolesne - mówi sport.tvn24.pl wybitny emerytowany sportowiec Szymon Ziółkowski.

Temat nie jest przyjemny, komentowanie go każdemu przychodzi z trudem.

Reklamując niedzielny Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej Bukowiecki - przed którym wielka przyszłość w pchnięciu kulą - zamieścił w mediach społecznościowych plakat. Na podobiźnie Włodarczyk wstawił czarny napis, zapraszający kibiców na trybuny.

"Ta sytuacja mnie zabolała" – oświadczyła rekordzistka świata w rzucie młotem. Zaszantażowała organizatorów - choć ona nazwała to postawieniem ultimatum - że albo ona, albo Bukowiecki.

I rzeczywiście nie wystartowała. Mało tego, zapowiedziała, że w sierpniowym Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie też jej nie będzie. A mowa jest o zawodach szczególnych, upamiętniających zmarłą w 2009 roku mistrzynię olimpijską w rzucie młotem. Włodarczyk została przyjaciółką domu państwa Skolimowskich, startowała w sprzęcie Kamili, podarowanym przez jej ojca.

Bukowiecki afery z plakatem ma dosyć. - Nie chciałem jej rozpętać, nie chcę o niej mówić. Nie jest tajemnicą, że za sobą nie przepadamy. Ja w Chorzowie na pewno wystartuję - zapowiedział w rozmowie ze sport.tvn24.pl.

Źródło: Instagram/@konradbukowiecki Zdjęcie wrzucone przez Bukowieckiego

Mieli w lodówce piwo

Wszystko zaczęło się dużo wcześniej, w dalekiej Chula Viście, rzut beretem od San Diego. To raj dla lekkoatletów, który dla Polski odkrył Tomasz Majewski, latając tam na obozy do swojego kumpla, Christiana Cantwella. Cisza, spokój, doskonała baza treningowa.

Za Majewskim podążyli następni. I stało się.

"Polscy lekkoatleci przebywający na zgrupowaniu w Kalifornii musieli zmienić miejsce zakwaterowania. Powód? Naruszyli regulamin ośrodka" - informowaliśmy na początku kwietnia 2017 roku. - Nie zastosowali się do przepisów i - jak przyznali - mieli w lodówce piwo - tłumaczył wtedy Paweł Olszański, sekretarz generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Z informacji, jakie otrzymaliśmy wynika, że nie było absolutnie żadnej libacji - dodał Olszański.

Zawodników, którzy złamali regulamin - w prasie padły nazwiska tyczkarza Piotra Liska i Bukowieckiego - przeniesiono na koszt strony amerykańskiej do pobliskiego hotelu, do którego - na drodze porozumienia - przenieśli się też pozostali uczestnicy zgrupowania, zachowując prawo do trenowania w ośrodku - wyjaśnił Olszański. Oprócz Liska i Bukowieckiego w tym samym czasie w ośrodku przebywali też Kamila Lićwinko, Sylwester Bednarek, Wojciech Nowicki i Joanna Fiodorow.

Była tam i Włodarczyk, Olszański zapewniał jednak, że w innym miejscu, więc całe zamieszanie jej nie dotyczy.

Szczegółów, co dokładnie się wydarzyło, do dziś nikt nie zdradził, za to konflikt części lekkoatletów z mistrzynią stał się sprawą publiczną.

Dziecinada

Najnowszą aferę komentuje Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski i świata w rzucie młotem, teraz poseł.

- Najlepsza byłaby rozmowa, a jeżeli Anita nie chce mieć kontaktu z Konradem, to mogła się zwrócić do jego menedżera i poprosić, by napis został usunięty - tłumaczy. - Oczywiście, że Konrad nie powinien był tak postąpić, nie jest to ani ładne, ani grzeczne. Ale obrażanie się? Strzelanie focha? Nic a nic tego nie rozumiem. To co, nie będzie teraz startować w żadnych zawodach, w których pojawi się Bukowiecki? Dziecinada, takie pojedynki kogutów nikomu nie służą. Lekkoatletyka zawsze uchodziła za wyższą ligę, a okazuje się, że polskie bagienko jest wszędzie. Niestety, w tym wszystkim została zszargana pamięć Kamili, to bardzo bolesne dla jej rodziców i dla nas, jej przyjaciół.

Tylko niedźwiedź

Środowisko miotaczy w Polsce szerokie nie jest, zawsze trzymali się razem. Skąd teraz zadyma takich rozmiarów? - Zielonego pojęcia nie mam, a siedziałem w tym gronie tyle lat. Nigdy nie miałem żadnych problemów, czy to z Piotrkiem Małachowskim, czy z Tomkiem Majewskim - twierdzi Ziółkowski.

Chwila. Konflikt był. Też z Włodarczyk oraz jej trenerem i byłym młociarzem Krzysztofem Kaliszewskim. - Prawda, z nimi był. Cóż, są tacy, którzy nie lubią towarzystwa innych, izolują się, unikają ludzi. Na obozy jeździli do Cetniewa, a kiedy zrobiło się tam tłoczno, przenieśli się do Arłamowa, gdzie na rzutni można spotkać tylko niedźwiedzia. Widocznie ten typ tak ma - mówi pan poseł.

 

Są tacy, którzy nie lubią towarzystwa innych. Izolują się, unikają ludzi, na obozy jeździli do Cetniewa, a kiedy zrobiło się tam tłoczno, przenieśli się do Arłamowa, gdzie na rzutni można spotkać tylko niedźwiedzia.

Szymon ZiółkowskiCo dalej? Czy związek zamierza coś z tym fantem zrobić, mediować między stronami?

- Liczymy na to, że Anita i Konrad jednak się dogadają i w Chorzowie zaprezentują się oboje. To jest mityng komercyjny, my nikomu nie możemy nakazać startu - oświadczył sport.tvn24.pl Tomasz Majewski, teraz wiceprezes PZLA.

Włodarczyk telefonu nie odbierała.

Czasu na rozwiązanie konfliktu trochę zostało, Memoriał zaplanowano na 22 sierpnia.

 

Źródło: Erik van Leeuwen - erki.nl / Wikipedia Przed Bukowieckim wielka przyszłość

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.