tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Bolt doczekał się pomnika. "Tutaj wszystko się zaczęło"

zobacz więcej wideo »
Bolt doczekał się pomnika. "Tutaj wszystko się zaczęło"
  • Usain BoltUsain Bolt
  • Bolt na czerwonym dywanie. "To nie była bułka z masłem"Bolt na czerwonym dywanie. "To nie była bułka z masłem"
  • Bolt pokonany, mistrz wybuczany Bolt pokonany, mistrz wybuczany
Foto: facebook.com/usainbolt | Video: Fernando Frazao/Agencia Brasil /Wikipedia (CC BY 3.0); Erik van Leeuwen/Wikipedia Bolt doczekał się w Kingston pomnika

Były nieprawdopodobne sukcesy, są zaszczyty i splendory. Po latach dominacji na arenach całego świata Usain Bolt doczekał się pomnika – stanął tuż przy Stadionie Narodowym w Kingston, miejscu szczególnym i ważnym dla jamajskiego sprintera.

- Nie mam wątpliwości, że to jeden z najwspanialszych momentów mojej kariery – oświadczył Bolt.

Wyznał to zawodnik, który ma w dorobku osiem tytułów mistrza olimpijskiego i 11 mistrza świata, a szczycić może się też rekordami na 100 (9,58) oraz 200 m (19,19). Zawodnik, który trafił do historii sportu.

Wszystko jest możliwe

Pomnik – wysoki na 2,5 metra - odsłonił premier kraju, Andrew Holness. Autorem jest jamajski artysta Basil Watson. Przedstawia zawodnika w jego firmowej pozie.

- Doczekać się takiego wyróżnienia w miejscu, gdzie to wszystko się zaczęło… Brak mi słów. Jestem szczęśliwy, jestem naprawdę podekscytowany – mówił bohater uroczystości. To na tym stadionie 15-letni Usain po raz pierwszy błysnął na arenie międzynarodowej, wygrywając mistrzostwa świata juniorów na dystansie 200 m.

- Nikt wtedy nie wierzył, że osiągnę aż tyle. Teraz powtarzam młodym ludziom, że absolutnie wszystko jest możliwe, jeżeli się tego chce i ciężko na to pracuje. To wspaniałe uczucie spojrzeć wstecz i zobaczyć, skąd przyszedłem i dokąd dotarłem – mówił Bolt.

Ociekającą sukcesami karierę zakończył po sezonie 2017, w którym zdobył brąz mistrzostw świata w stumetrówce. W sztafecie 4 x 100 m kontuzjowany padł na bieżnię.

Sportowym emerytem został tuż przed 31. urodzinami.

 
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka