Groźny rywal Kszczota zawieszony. Unikał kontroli

Kenijczyk Kipyegon Bett, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w Londynie w biegu na 800 m, został tymczasowo zawieszony za unikanie bądź odmowę poddania się badaniom antydopingowym.

O zawieszeniu zawodnika poinformował na Twitterze niezależny organ do zwalczania dopingu - Athletics Integrity Unit, utworzony w 2017 roku przez międzynarodową federację (IAAF).

W finale ubiegłorocznych MŚ w Londynie Bett zajął trzecie miejsce, przegrywając walkę o srebro z Adamem Kszczotem. Triumfował wtedy Francuz Pierre-Ambroise Bosse. W ubiegłym tygodniu Kszczot zrewanżował się Francuzowi w mistrzostwach Europy w Berlinie, gdzie po raz trzeci z rzędu zdobył złoty medal na tym dystansie.

Więcej zawieszonych

W ubiegłym miesiącu z tych samych powodów co Bett zawieszeni zostali inni kenijscy biegacze - maratończycy Samuel Kalalei i Lucy Kabuu. Z kolei mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata na 1500 m Asbel Kiprop odbywa karę po tym, jak w jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję EPO.