Trener Gortata prowadził dwa zespoły. W jednym meczu

Marcin Gortat zdobył sześć punktów i miał osiem zbiórek, a jego Washington Wizards w środowym meczu NBA pokonali na wyjeździe New York Knicks 118:113, choć przegrywali już 27 punktami.

Wizards odnieśli wyjazdowe zwycięstwo, mimo że wciąż grają bez swojego lidera, leczącego kontuzję Johna Walla. W słynnej hali Madison Suare Garden na 2.56 min przed przerwą przegrywali już różnicą 27 punktów, ale po niespełna 12 minutach wyrównali na 83:83, a w ostatniej odsłonie zdołali przechylić losy meczu na swoją korzyść.

Przebili wyczyn Celtics

To najbardziej spektakularny "powrót" w tym sezonie NBA. Wcześniej 26 punktów odrobili Boston Celtics, wygrywając 28 grudnia z Houston Rockets 99:98.

Do wygranej poprowadzili drużynę Bradley Beal - 36 pkt, Otto Porter - 22 i reprezentant Czech Tomas Satgoransky, który do dziewięciu punktów dodał 11 asyst, cztery zbiórki i trzy bloki.

- Prowadziłem dziś dwa różne zespoły - ten z pierwszej i ten z drugiej połowy - skomentował trener Wizards Scott Brooks.