Rehabilitacja Czarodziejów, Gortat postawił na asysty

Koszykarze Washington Wizards szybko podnieśli się po katastrofalnym występie, gdzie Marcin Gortat pierwszy raz od prawie siedmiu lat nie zdobył nawet punktu. Dzień później Czarodzieje pokonali na wyjeździe Portland Trail Blazers 106:92.

Wizards do meczu przystępowali zaledwie dzień po jednej z największych porażek w historii klubu. W poniedziałek ulegli na wyjeździe Utah Jazz 69:116. Stołeczny zespół, który wciąż musi sobie radzić bez kontuzjowanego lidera Johna Walla, tym razem zaprezentował się znacznie lepiej.

Rekordowi

Spotkanie wyrównane było tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej goście zaczęli budować przewagę, która tuż po przerwie osiągnęła 23 punkty. Później kontrolowali przebieg gry.

Najlepszym koszykarzem w ich szeregach był Bradley Beal, który uzyskał aż 51 punktów. Ustanowił tym samym rekord kariery. Był jedynym zawodnikiem z pierwszej piątki Wizards, który osiągnął dwucyfrowy wynik. Pozostali trafili łącznie zaledwie siedem z 30 rzutów z gry.

Gortat na parkiecie przebywał 23 minuty i znów nie zachwycił jeśli chodzi o skuteczność - zdobył w tym czasie cztery punkty, miał za to siedem asyst, czym wyrównał swój rekord w karierze.

Na tle rywali bardzo dobrze zaprezentowali się rezerwowi gości. Zawodnicy z ławki uzyskali 34 punkty, wobec zaledwie 13 zdobytych przez rezerwowych Trail Blazers. Czarodzieje z bilansem 13 zwycięstw i 11 porażek w tabeli Konferencji Wschodniej zajmują siódme miejsce.

Westbrook w swoim stylu

W innym wtorkowym meczu koszykarze Oklahoma City Thunder we własnej hali pokonali Utah Jazz 100:94. Gospodarzy do triumfu poprowadził Russell Westbrook, który popisał się siódmym w sezonie i 86. w karierze tzw. triple-double. Na swoim koncie zapisał 34 pkt, 14 asyst i 13 zbiórek.