Bez liderów i bez szans. Mistrzowie najskromniej od lat

Bez liderów ani rusz. Koszykarze Golden State Warriors, występujący w mocno przetrzebionym przez kontuzje składzie, ulegli na wyjeździe San Antonio Spurs 75:89 w meczu czołowych zespołów NBA.

W ekipie z Oakland zabrakło trzech uczestników ostatniego Meczu Gwiazd: Stephena Curry'ego, Kevina Duranta i Klaya Thompsona, a do tego w drugiej kwarcie z powodu urazu opuścił boisko Draymond Green.

Bez liderów obrońcy tytułu mieli gigantyczne problemy ze zdobywaniem punktów. Nie dobili nawet do 80, co jest ich najsłabszym wynikiem pod wodzą Steve'a Kerra. A trenerem GSW jest już czwarty rok.

Zmęczeni

Mimo poważnego osłabienia, goście długo toczyli wyrównaną walkę, a nawet wygrywali jeszcze na początku czwartej kwarty. Od stanu 65:61 dla Wojowników gospodarze, a konkretnie LaMarcus Aldridge, zdobyli 12 punktów z rzędu i prowadzenia już nie oddali.

Aldridge zakończył spotkanie z dorobkiem 33 punktów i 12 zbiórek. - Skoro mam być liderem, to zrobiłem tylko to, co do mnie należało - podkreślił bohater meczu. Z kolei trener pokonanych ocenił, że nie skuteczność Aldridge'a najbardziej dała się we znaki jego drużynie, a twarda defensywa gospodarzy.

- Przez trzy kwarty dzielnie się trzymaliśmy, zmagania z obroną rywali odbiły się na naszej kondycji w czwartej odsłonie. Spurs, którzy walczą o awans do play off, czyli o życie, podnieśli wtedy poprzeczkę za wysoko, jak na nasze obecne możliwości - zauważył Kerr. W jego ekipie najskuteczniejszy z 20 pkt był Quinn Cook.

Warriors z bilansem 53-18 zajmują drugą pozycję na Zachodzie i w lidze. Lepsi są tylko rywale z konferencji - Houston Rockets (56-14).