"Król James" eksplodował. Gwiazdor pierwszy raz wyrzucony z boiska

zobacz więcej wideo »
  • Marcin GortatMarcin Gortat
  • Gortat podsumował intensywne dni w PolsceGortat podsumował intensywne dni w Polsce
  • Drużyna Gortata vs Wojsko Polskie. Mecz koszykówki w szczytnym celu, wygwizdano ministra obronyDrużyna Gortata vs Wojsko Polskie. Mecz koszykówki w szczytnym...
  • Gortat w łódzkim hospicjum. W zeszłym roku wspierał jego budowęGortat w łódzkim hospicjum. W zeszłym roku wspierał jego budowę
Foto: Keith Allison / Flickr (CC BY-SA 2.0) | Video: Keith Allison/Wikipedia (CC BY-SA 2.0), Zorro2212/Wikipedia (CC BY-SA 3.0) LeBron James i Marcin Gortat grali ubiegłej nocy

14 lat gry w NBA i 1081 meczów - LeBron James nigdy nie został wyrzucony z boiska. Minionej nocy gwiazdor Cleveland Cavaliers nakrzyczał jednak na sędziego i ten po dwóch faulach technicznych pokazał mu drogę do szatni. - W życiu zawsze jest ten pierwszy raz - podsumował "Król James".

Zespół z Cleveland zmierzył się na własnym parkiecie z Miami Heat. Finaliści poprzedniego sezonu pewnie pokonali Żary 108:97. Nie o grze mówi jednak koszykarski świat.

Nakrzyczał na sędziego

Gospodarze po pierwszej połowie wygrywali już różnicą 24 punktów i wydawało się, że nic ciekawego w tym meczu już się nie zdarzy. Dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty doszło jednak do sytuacji, która nie miała miejsca nigdy wcześniej - z parkietu za krzyczenie na sędziego wyrzucony został gwiazdor Cavaliers LeBron James.

Blisko 33-letni skrzydłowy zawsze potrafił trzymać nerwy na wodzy. Tym razem rozzłościło go, że arbiter Kane Fitzgerald nie odgwizdał faulu na nim. Bardzo energicznie protestował i krzyczał do 36-letniego sędziego. Prawdopodobnie nawet rzucił w jego kierunku epitetem. Dostał przewinienie techniczne, po chwili drugie i został wykluczony z gry. Pierwszy raz w karierze musiał zejść przedwcześnie do szatni.

- W tej konkretnej akcji faulowany byłem kilka razy, od momentu kiedy ruszyłem spod własnego kosza, aż do chwili gdy zaatakowałem obręcz. Powiedziałem sędziemu, co o tym myślę i zacząłem iść przed siebie, ale on uznał, że musi mnie za to usunąć z parkietu - powiedział James, który na swoim koncie zapisał 21 punktów, 12 zbiórek, sześć asyst i pięć przechwytów.

Przy jego braku Heat zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Świetnie bowiem w szeregach Cavaliers grał także Kevin Love, który zdobył 39 pkt i miał dziewięć zbiórek. Wśród pokonanych wyróżnił się Dion Waiters - 21 pkt.

Gortat sobie nie radził

Minionej nocy grał także Marcin Gortat. Polski środkowy zdobył dziewięć punktów w wygranym przez jego Washington Wizards meczu wyjazdowym z Minnesota Timberwolves 92:89. Koszykarze ze stolicy w obecnym sezonie ligi NBA mają jedenaście zwycięstw i dziewięć porażek.

Gortat na parkiecie przebywał 20 minut. To jeden z jego niższych wyników w tym sezonie. Miał bowiem problemy w obronie z Karlem-Anthonym Townsem. Wszechstronny center Leśnych Wilków spotkanie zakończył z 20 punktami i 17 zbiórkami. Polski środkowy trafił cztery z ośmiu rzutów z gry i jeden z dwóch wolnych. Jego dorobek uzupełnia siedem zbiórek i jedna asysta. Popełnił także jeden faul.

Czarodzieje muszą sobie radzić bez kontuzjowanego lidera Johna Walla. W dodatku tym razem słabo spisywał się ich najlepszy strzelec Bradley Beal. Trafił tylko dwa z 11 rzutów z gry i spotkanie zakończył z ośmioma punktami. Ciężar gry wziął na siebie za to Otto Porter Jr., który zdobył 22 pkt, w tym decydujące w ostatniej minucie meczu.

Wizards w tabeli Konferencji Wschodniej zajmują siódme miejsce. Kolejny mecz rozegrają już w środę, na wyjeździe z Philadelphia 76ers (11-8). Liderem niezmiennie są koszykarze Boston Celtics (18-4), którzy teraz nie grali. Na Zachodzie z bilansem 16-4 przewodzą Houston Rockets. Oni również odpoczywali.