Lider Czarodziejów potrzebował kroplówki. Gortat znowu mało widoczny

Marcin Gortat zdobył dwa punkty w wygranym przez jego Washington Wizards 113:94 meczu z Atlanta Hawks. Koszykarze ze stolicy w obecnym sezonie NBA mają na koncie siedem zwycięstw i pięć porażek.

Gortat na parkiecie przebywał 26 minut i trafił jeden z czterech rzutów z gry. Jego dorobek uzupełnia siedem zbiórek, dwa bloki i jedna asysta. Miał także trzy straty i popełnił trzy faule.

Polski środkowy w pierwszych dziewięciu meczach średnio na mecz notował ponad 12 pkt i blisko 10 zbiórek, ale ostatnio jest mniej widoczny.

Nie był w stanie wyjść na rozgrzewkę

Hawks to jedna z najgorszych drużyn w trwających rozgrywkach - z 13 meczów zdołała wygrać zaledwie dwa. Wizards kroku dotrzymywała tylko w pierwszej połowie. W drugiej kwarcie przez chwilę nawet prowadziła siedmioma punktami. Później jednak gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę, a na początku czwartej części ich przewaga sięgnęła aż 25 punktów.

Czarodzieje by wygrać na własnym terenie nie musieli nawet zbyt obciążać swojego lidera Johna Walla. 27-letniemu rozgrywającemu doskwierała migrena i zdobył tylko 13 punktów.

Źródło: PAP/EPA John Wall przed meczem potrzebował dwóch kroplówek

- Przed meczem nie byłem w stanie nawet wyjść na rozgrzewkę. Potrzebowałem dwóch kroplówek, by wreszcie poczuć w sobie jakąś energię - przyznał.

Najskuteczniejszy wśród zwycięzców był Bradley Beal - 19 pkt. Po 18 dołożyli Markieff Morris i rezerwowy Kelly Oubre Jr.

Wizards w tabeli Konferencji Wschodniej zajmują piąte miejsce. Kolejny mecz rozegrają w poniedziałek, we własnej hali zmierzą się z Sacramento Kings (3-9).