Świetny mecz Duranta. Mistrzowie zdobyli Houston

Kevin Durant poprowadził Golden State Warriors do zwycięstwa z Houston Rockets. W finałowej serii Konferencji Zachodniej mistrzowie NBA prowadzą z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego 1-0.

Poniedziałkowe spotkanie odbyło się na parkiecie Houston. Obrońcy tytułu wygrali pewnie - 119:106. Gospodarzom nie pomogła kapitalna postawa Jamesa Hardena, który zdobył 41 punktów

Początek należał do Rakiet, potem mecz się wyrównał i jego pierwsza połowa zakończyła się remisem 56:56. Wojownicy uderzyli w trzeciej kwarcie, po której wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie. Czwarta rozpoczęła się do celnego rzutu za trzy punkty zawodnika gospodarzy Erica Gordona.

Od tego momentu goście trzymali teksańczyków na bezpieczny dystans. W samej końcówce znacznie powiększyli przewagę.

Świetna skuteczność

Golden State zagrało świetnie i w obronie, i w ataku. Houston nie mogło poradzić sobie z Durantem, który trafiał na świetnej skuteczności (52 procent) i zapisał na koncie 37 punktów. W przeciwieństwie do Hardena, środkowy Wojowników miał wsparcie w swoich kolegach. 28 punktów dorzucił Klay Thompson, 18 - Stephon Curry.

Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Kolejny mecz także odbędzie się w Teksasie. Golden State rozpoczyna batalię w play-off na boisku rywala po raz pierwszy od 2014 roku. Rok później po pięciu meczach wyeliminowali na tym etapie właśnie Rakiety. Wtedy po raz ostatnie zagrały one w finale Zachodu.

W niedzielę, w pierwszym meczu finału na Wschodzie, Boston Celtics odnieśli u siebie pewne zwycięstwo nad Cleveland Cavaliers 108:83