tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kłótnia Armstronga o kasę zakończona. Oszust zapłaci zadośćuczynienie

Kłótnia Armstronga o kasę zakończona. Oszust zapłaci zadośćuczynienie
Foto: Kempton / Flickr (CC BY SA 2.0) Armstrong traci kolejne pieniądze

Zakończył się właśnie trwający 10 lat spór Lance'a Armstronga z firmą ubezpieczeniową SCA Promotions, która przelewała na jego konto wielkie pieniądze za wygrane w Tour de France. Niedawno sąd uznał, iż kolarz musi oddać jej 10 milionów dolarów jako zadośćuczynienie. Sportowiec złożył apelację, ale jak się okazało od płacenia nie ucieknie.

Jak poinformował właśnie "Sunday Times" obie strony doszły do porozumienia, w wyniku którego Armstrong będzie musiał oddać ubezpieczycielowi nieuczciwie zarobione pieniądze. Szczegółów tego konsensusu jednak nie zdradzono. Nie wiadomo zatem czy prawnicy sportowca zdołali obniżyć zasądzoną kwotę 10 milionów dolarów.

Mieli z sobą na bakier

Międzynarodowa firma SCA już w 2004 roku odmówiła wypłaty sportowcowi premii za zwycięstwo w kolejnym Tour de France, gdyż podejrzewała go o stosowanie dopingu.

Adwokat firmy ubezpieczeniowej nie miał jednak wystarczających dowodów, by obciążyć kolarza i pieniądze trzeba było wtedy wypłacić.

Mimo wszystko wysiłki prawników firmy ubezpieczeniowej nie poszły na marne - wiele z dowodów i zeznań zostało w 2012 roku wykorzystanych przez USADA (Agencję Antydopingową Stanów Zjednoczonych), która ostatecznie zawiesiła dożywotnio Armstronga i pozbawiła wywalczonych od 1999 do 2005 roku tytułów TdF.

Procesów kilka

Konto Armstronga, od ujawnienia jego kolarskiego oszustwa, cyklicznie się uszczupla. Sportowiec musiał już zapłacić trzy miliony dolarów firmie Acceptance Insurance, która też wypłacała mu premie za zwycięstwa w Le Tour. Najpoważniejsza sprawa jeszcze jednak przed nim. Jest to proces z rządem USA oraz z Floydem Landisem, w którym może stracić 100 mln dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.